Кімнатні рослини — кращий захист від грипу та застуди

Любителі кімнатних рослин прекрасно знають, що їх зелені друзі не тільки прикрашають інтер’єр, але є відмінними захисниками від інфекційних захворювань.

Серед кімнатних рослин є такі, які виділяють особливі леткі речовини – фітонциди. Ці біологічно активні речовини, які виділяються рослинами, здатні очищати середовище проживання від шкідливих мікроорганізмів, у тому числі і вірусів.

Які ж рослини здатні попередити розвиток грипу та ГРВІ?

Каланхое пір’ясте (Kalanchoe pinnata)

Ще наші бабусі тримали вдома каланхое, щоб було чим закапати ніс, коли приходить грип або ГРЗ. Лікування надають фітонциди цієї рослини – захисна система рослини, яка оточує його. Це свого роду імунітет, який захищає і саму рослину, і людину від захворювань.

Каланхое – дуже потужний захисник. Навіть невелика рослина висотою до 1 м здатна на відстані 1–1,5 м на 30–40% вбивати патогени.

Пожувавши і проковтнувши листочок каланхое, можна позбутися всіх мікроорганізмів у ротовій порожнині. Корисну дію в такому випадку зробить каланхое і на шлунок при виразці, гастриті й інших проблемах.

Соком каланхое змазують носові ходи при нежиті або закапують у ніс, можна в суміші з соком алое.

Оскільки каланхое родом з Африки, то дуже любить сонце, тому ставити його слід в сонячних місцях, або штучно створювати світло.

Евкаліпт цітріодора (Eukalyptus citriodora)

Ефірні олії евкаліпта містять речовини, що знижують кількість шкідливих мікроорганізмів. Евкаліпт має виражений лимонний запах, а рослина висотою 1,5–2 м в радіусі 2,5 м здатна очистити повітря від шкідливих мікроорганізмів. Агресивний запах рослини відлякує і комах. Якщо в кімнаті стоїть 1–2 таких рослини, то можна бути впевненим у чистоті повітря.

Евкаліпт допоможе при ангіні, застуді, кашлі. Можна готувати настої для полоскання, але краще зробити настоянку: на 20г сушених листів взяти 200мл горілки, вживати 7 днів. Для полоскань горла розводити 1 столову ложку настоянки в 50 мл води.

Евкаліпт потрапив до нас з Австралії. Це дерево, яке треба вміти розводити, так як воно дуже швидко розростається. Він любить південну сонячну сторну.

Герань

Ця популярна рослина не тільки не примхлива у вирощуванні, але і володіє цілим рядом цілющих властивостей. Листя герані запашної навіть додають в чай. Однак особлива цінність в ефірному маслі герані, яке бореться з вірусами грипу і бактеріями, що викликають ОРЗ. Крім того, герань знімає депресію і покращує сон.

Найкраще лікарські рослини розставляти там, де збирається багато людей. Тоді рослини очистять повітря і ніхто нікого не заразить.