Кілька причин любити мед

За повідомленням медиків, якщо щодня вживати мед замість рафінованого цукру, то можна на довгі роки зберегти красу, здоров’я і молодість.

Якщо ви вирішили оздоровити свій організм, то починати з меду — найоптимальніше рішення. Перш за все, необхідно відмовитися від цукру. Рафінований цукор сприяє розвитку карієсу зубів, цукрового діабету, панкреатиту, ожиріння, атеросклерозу. Замість цукру в негорячій чай краще додавати 1–2 чайні ложки меду. Для щоденного вживання краще підійде світлий мед.

Цілющі якості меду відомі людині з часів Давнього Єгипту. Сучасна наука довела, що в кожній краплі меду міститься більше 70 важливих для здоров’я людини речовин. При цьому вуглеводи, які в ньому присутні, засвоюються набагато легше, ніж цукрові, сприяючи збереженню м’язової сили і нормальному росту.

Ферменти, які входять до складу меду, стимулюють травні процеси, поліпшують обмін речовин. Білки, що містяться в меді, беруть участь в утворенні гормонів, а мінеральні речовини регулюють діяльність нервової системи, кровотворення і дихання тканин.

Навіщо нашому організму мед?

Народна медицина знайшла кілька важливих причин, навіщо нам потрібно їсти мед.

Мед — ефективний захисник організму від раку і хвороб серця. Свою роль тут відіграють потужні харчові антиоксиданти – флавоноїди. Лікарі стверджують, що щоденний прийом 50 г меду протягом 1–2 місяців значно поліпшать стан хворого.

Мед — кращий друг шлунку. Він використовується в лікуванні виразки і дванадцятипалої кишки, при гастритах і інших захворюваннях ШКТ. Особливо корисно при виразковій хворобі приймати 30 г меду вранці, 40 г вдень і 30 г ввечері за 1,5-2 години до їжі або через 3 години після в розчині теплої води. Мед володіє сильним антисептичним властивістю і при регулярному прийомі його вранці натщесерце це стане відмінною профілактикою гастриту, холециститу і панкреатиту. Мед вбиває в шлунково-кишковому тракті бактерії і мікроби, сприяє загоєнню ранок на слизовій шлунка.

Мед — перший помічник при застуді.

Мед допомагає регулювати рівень цукру в крові. І хоч мед теж містить глюкозу і фруктозу, але вважається ідеальним харчуванням для печінки, так як їх співвідношення в ньому один до одного.

Мед рятує від шкірних захворювань і бореться зі старінням організму. Якщо накласти мед на ушкоджену поверхню шкіри, в ній встановиться кровотік і відтік лімфи. Ранка при цьому як би промивається, а це покращує живлення клітин і згубно діє на мікроби. А медова вода для вмивання зробить шкіру бархатистою і розгладить зморшки.

Мед є природним антидепресантом. Помічено, що люди, які вранці приймають мед, легше справляються із стресами і менш схильні до поширеного зараз синдрому хронічної втоми.

Мед загострює розум. З’їдений на сніданок мед буде краще, ніж бутерброд з ковбасою. Якщо білкова їжа необхідна для стимулювання м’язової діяльності корисна організму в 11–12 годин, то з 7 до 9 ранку мозок краще налаштувати на роботу. І саме мед найкраще зарядить мозок енергією.