Якщо ви помічаєте у себе зниження зору, погіршення пам’яті, швидко втомлюєтеся, не можете сконцентруватися на роботі, то, цілком імовірно, вашому організму не вистачає йоду.
Йод відіграє важливу роль в роботі нашого організму. Він накопичується в щитовидній залозі і бере участь у виробленні її гормонів (трийодтироніну і тіротоксіна), а також регулює обмінні процеси. Часто наш фізичний і психічний стан залежить від кількості йоду, який надійшов в організм. Однак йод не синтезується в організмі, як багато інших речовини, а тому нам доводиться отримувати його з їжею.
Чим загрожує брак йоду в організмі? Наслідки можуть бути серйозними. Так, у дітей може сповільнитися розумовий і фізичний розвиток, знизитися імунітет, у дівчаток може порушитися формування репродуктивної функції. Якщо помічаєте у дитини відсутність апетиту, різке зниження успішності в школі, апатію — подумайте про йододефіцит.
У дорослих так само може спостерігатися нестача йоду, що виражається в тиреотоксикозі або гіпотиреозі, погіршенні зору, зниженні розумової і фізичної працездатності, в атеросклеротичних явищах. Жінки можуть страждати від анемії, вагітність при йододефіциті протікає важко і може закінчитися невиношуванням, може навіть трапиться самовільний аборт, безпліддя і мертвонародження. Крім того, нестача йоду загрожує народженням дітей з ендемічним кретинізмом.
Йододефіциту можна уникнути, вживаючи в їжу продукти, що містять йод. Причому передозування в такому випадку практично неможливе, тому що більша частина йоду природним шляхом виводиться з організму.
Найбільша кількість йоду міститься в морепродуктах: креветки, тріска, морські водорості, печінка тріски. Також йод міститься в ягодах, фруктах, хлібі, річковій рибі, крупах, картоплі, м’ясі, сметані і вершках, в горосі, квасолі, кефірі та молоці, яйцях.
Ідеальний продукт для профілактики йододефіциту – йодована сіль, яку можна купити в будь-якій аптеці і навіть магазині. До речі, в Європі йодом збагачують не тільки сіль, а й інші продукти, такі як чай, цукор, масло і молоко. В Італії йод додають навіть у звичайну воду.
На сьогоднішній день в Україні вже освоєно виробництво продуктів з додаванням йоду: мінеральна вода, соки, цукор, молочні продукти і навіть горілка. Крім того, входить в практику вигодовування домашньої птиці кормами, збагаченими йодом, в результаті птиця несе яйця з підвищеним йодовмістом.
Профілактику йододефіциту можна проводити і за допомогою спеціальних препаратів, які продаються в будь-якій аптеці.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.