Імбир — король серед лікарських рослин

Серед безлічі продуктів, які прийшли до нас з інших країн, особливе місце займає імбир. Сьогодні його часто можна зустріти на полицях магазинів, але частіше він використовується як оригінальна спеція, але не як лікувальний засіб.

Серед безлічі продуктів, які прийшли до нас з інших країн, особливе місце займає імбир. Сьогодні його часто можна зустріти на полицях магазинів, але частіше він використовується як оригінальна спеція, але не як лікувальний засіб.

Імбир — це чудовий оздоровчий засіб, корисні властивості якого відомі небагатьом. Адже в перекладі з санскриту імбир, або «вішвабхесадж», означає «універсальні ліки».

У східних країнах імбир як пряність використовується протягом тисячоліть для приготування майже всіх страв, чаю, його вживають навіть вприкуску, просто з лимоном або сіллю.

Корінь імбиру гострий на смак, тому він відноситься до розряду «гарячих спецій», що розпалюють вогонь травлення і поліпшують кровообіг.

Імбир володіє величезним переліком цілющих властивостей, і навіть визнані лікарські рослини деколи поступаються йому.

Цілющі властивості імбиру

Імбир має протизапальну, знеболюючу, спазмалітичну, розсмоктуючу, збудливу, загоюючу, потогінну, тонізуючу, бактерицидну, жовчогінну, антибактеріальну дію.

Він використовується для зміцнення імунітету і добре захищає від паразитів, затримує ріст бактерій.

Імбир живить весь організм і сприятливо діє на травну систему. Якщо імбир систематично вживати в їжу в невеликих кількостях, він підвищує внутрішнє тепло, збуджує апетит, стимулює травлення і утворення шлункового соку, ефективний при нетравленні, відрижці виразковій хворобі шлунка.

Дуже ефективний імбир при простудних захворюваннях, має відхаркувальну властивість, а заварені подрібнені коріння добре зігрівають тіло.

Імбир допомагає при болі в животі, при кишкових, ниркових і жовчних коліках. Він використовується при метеоризмі і для нейтралізації шкідливого впливу тваринних отрут, при отруєнні грибами.

Імбир показав себе дуже ефективно в боротьбі зі старінням організму, він поліпшує кровообіг мозку, зміцнює судини, сприяє підвищенню потенції, підвищує тонус матки і статеве збудження.

Цей продукт — кращий засіб від шлаків і токсинів, добре допомагає для схуднення.

Протипоказання імбиру

Цілющі властивості імбиру можна перераховувати нескінченно. Однак є люди, яким вживання імбиру протипоказано, і це теж треба знати. Потрапляючи в шлунок, імбир в першу чергу починає впливати на слизову оболонку. Якщо вона роздратована, має ерозії або з виразками, то імбир посилить ці процеси. Це означає, що імбир протипоказаний при гастритах, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.

Протипоказанням є також будь-які пухлинні процеси в області шлунково-кишкового тракту. А ось для профілактики цих хвороб імбир ідеально підходить.

Не варто вживати імбир і тим, хто страждає гострим і хронічним гепатитом, цирозом печінки, так як він буде тільки стимулювати секреторну діяльність клітин печінки, а це дуже шкідливо, коли клітини знаходяться в роздратованому стані.

Протипоказаннями є також камені в жовчному міхурі, геморой, будь-які кровотечі, особливо маткові та носові. Не можна приймати імбир при високому артеріальному тиску, інсульті та інфаркті міокарда, ішемічній хвороби серця.

Імбир — чудовий оздоровчий засіб, але забувати про протипоказання при його прийомі все ж не варто.