У свому житті майже кожна людина стикається з таким явищем, як нежить. Взагалі закладеність носу і подальший нежить є першими симптомами
будь-якої застуди. При появі нежитю дорослі або діти починають вживати певні припарати, закапувати носа і через декілька днів він проходить. Проте самий звичайний та банальний нежить може перейти у хронічну форму.
Є дві форми нежитю: звичайна та хронічна.
При подразнюючій дії слизової оболонки носа різними мікроорганізмами виникає нежить. Подразнювати оболонку носа, яка є досить ніжною можуть зовнішні фактори: пил, гази,тощо. Коли відбувається запалення слизової носа, то наш організм погано протистоїть бактеріям та вірусам.
Хронічний нежить викликає у кожної людини сильний дискомфорт, тому що протікає постійно. Найчастіше до хронічного нежитю призводить неправильне лікування звичайного нежитю. Також у деяких випадках хронічний нежить може бути наслідком фарингіту і синуситу. Іноді таке захворювання провокує тривала дія подразнювальників слизової оболонки носа. Найголовніше – це визначити точну причину появи хронічного нежитю, щоб призначити правильне лікування.
Нежить так само як і багато інших хронічних захворюваннь, дає про себе знати досить часто. Проявляється він як звичайний нежить, а от у стані ремісії, хронічний нежить стає практично непомітним. Є декілька видів хронічного нежитю:
Якщо у вас хронічна форма нежитю, то необхідно звернутися на консультаціюдо лікаря, щоб визначити точну причини і призначити відповідне лікування. Щоб швидше наступило одужання лікар буде призначати спеціальні препарати та проводити комплекс дій, які допоможуть подолати хронічний нежить:
Кожній людині потрібно підвищувати свій імунітет, підвищити захисні функції організму. Вживати більше ягід та фруктів, які містять вітамін С.
Заняття спортом допоможуть зміцнити фізичний стан, організм почне активніше протистояти інфекціям і захворюванням.