«Хороші» бактерії не люблять фаст-фуд

Мікроби є невід’ємною частиною нашого життя. Вони живуть в повній темряві в нашому кишечнику і терпіти не можуть шкідливу їжу. Сотні мільярдів корисних мікробів допомагають перетравлювати їжу і підтримують здоров’я.

Незважаючи на множинні дослідження біологів і медиків, ми все ще не знаємо, як мікроби впливають на наше життя. Але відомо, що вони складають 2% ваги людини (до 1,5кг). Більше того, бактеріальних клітин у нас в 15 разів більше, ніж власних, і несуть вони більш 3 млн.генів. Вчені встановили, що людина є ходячою колонією бактерій. Без цих «хороших» бактерій нам довелося б непросто, адже вони захищають нас від інших, смертельно небезпечних.

Дослідження

Численні дослідження показали, що антибіотики руйнівно діють на корисні бактерії, навіть самий щадний курс антибіотиків знищує бактерії в кишечнику. І хоча з часом кількість бактерій відновлюється, а от якість, різноманітність мікробів стає біднішим. У лабораторних умовах на мишах було доведено, що з таким бідним набором штамів бактерій тварини були більш схильні до ожиріння, цукрового діабету і метаболічного синдрому.

Таким чином, в останні роки було неодноразово доведено, що мікроорганізми в кишечнику можуть працювати в обидві сторони: «погані» провокують хвороби, «здорові» – допомагають одужати.

Дослідження на мишах показали, що при харчуванні шкідливою їжею практично повністю змінювався мікробіотичний склад шлунка. Хоча частково ситуацію виправляли пробіотики.

Ще в одному дослідженні представників одного африканського племені протягом двох тижнів годували їжею з фаст-фуду, а групу афроамериканців попросили харчуватися бобами і овочами з раціону дикунів. В результаті люди з племені виявилися близькі до розвитку діабету, а ось у афроамериканців показники значно покращилися. У обох груп значно змінилася кишкова флора.

Вчені встановили, що при регулярному харчуванні у фаст-фудах кишкова флора майже повністю руйнується, кишкові бактерії, покликані стримувати запалення, вимирають, і в цілому розмаїтість мікроорганізмів зменшується на 40%, що для організму є критичним показником. І навіть через два тижні після відміни фастфудного харчування мікрофлора не відновлюється!

Дослідники також виявили відміну в різноманітності кишкових бактерій у міських і сільських жителів, у останніх воно було значно багатшими за рахунок більшого вживання рослинної їжі, кисломолочних продуктів.

Ось і виходить, що ми самі господарі наших бактерій і повинні забезпечувати з різноманітної здоровою їжею.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.