Хочете позбутися безсоння, перегляньте свою вечерю!

Проблема безсоння стала об’єктом вивчення багатьох медичних досліджень. Чому людині час від часу доводиться відчувати нічні муки, коли неможливо заснути, намагалися з’ясувати і британські експерти. Зокрема, вони з’ясували, що деякі продукти, з’їдені перед сном, заважають висипатися, а деякі, навпаки, допомагають поліпшити сон.

Отже, фахівці вважають, що в продуктах для вечері має бути присутнім триптофан. Це незамінна амінокислота, що бере участь у синтезі білків і вітамінів групи В, яка покращує вироблення гормону росту, також вона регулює артеріальний тиск і перетворює серотонін, який викликає розумовий розслаблення і створює відчуття емоційного благополуччя.

Результати дослідження

Дослідження показали, що в крові у людей, які страждають депресією, мало як серотоніну, так і триптофану. Існує і зворотний зв’язок: їх низький вміст в організмі викликає депресію, тривожність, мігрень, напругу і безсоння. Отримати триптофан можна тільки з їжі. Їм багаті такі продукти як молоко, мед, банани, а також вівсянка і м’ясо птиці.

Також експерти радять додавати в свою вечерю корисні вуглеводи, які сприяють баченню солодких снів. Джерелами таких вуглеводів є мюслі, сухофрукти і крекери.

Що стосується «жіночої дієти», яка передбачає не їсти після 18.00, так це не допустима річ з точки зору здорового харчування. Тобто героїчний подвиг голодування перед сном нічим добрим не обернеться, а от заснути на голодний шлунок набагато важче.

Існує ряд продуктів, від яких краще утриматися перед сном. Це, в першу чергу, кофеїновмісні напої — кава, міцний чай. Далі треба з обережністю поставитися до жирних і гострих страв перед сном, які дуже важкі для нічного перетравлення. Адже поки шлунково-кишковий тракт зможе впоратися з такою їжею, навряд чи вийде нормально заснути. Так само слід відмовитися від протеїнів. І хоч білки складають істотну частину нашого раціону, але є поганим варіантом перекусу перед сном. Багаті білком продукти перетравлюються досить довго, крім того, вони містять амінокислоту тирозин, яка стимулює активність головного мозку. Про який сон за таких умов може йти мова…

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.