Хелікобактер пілорі – як збудник виразки та гастриту

Донедавна в медицині існувала догма, що гастрит і виразка — наслідки стресового способу життя та неправильного харчування, і вилікувати їх практично неможливо. Австралійські вчені довели, що 90% виразок дванадцятипалої кишки і 80% виразок шлунка спричиняють бактерії хелікобактер пілорі.

Хелікобактер пілорі – бактерія, що викликає запалення слизової оболонки і зниження її резистентності. Хелікобактер пілорі є однією з найпоширеніших інфекціїй людини. Встановлено чіткий зв’язок хелікобактерної інфекції з розвитком гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, раку шлунка та інших захворювань.

Активно розмножуючись, виділяє ряд ферментів, які надають ушкоджувальну дію, сприяють посиленню секреції соляної кислоти і призводять до зниження захисних властивостей слизової оболонки. Хелікобактерна інфекція може викликати запалення різних відділів шлунка.

Причини розповсюдження

Можливі шляхи передачі інфекції хелікобактер: рот – рот, випорожнення – рот, через погано стерилізовані ендоскопи або шлункові зонди. Хелікобактерна інфекція передається від людини до людини настільки легко, що небезпека зараження існує навіть при звичайних побутових контактах. Досить попити з однієї пляшки з дитиною або поцілувати чоловіка. Саме тому гастроентерологи сьогодні констатують сплеск захворювань хелікобактерною інфекцією. Можливість поширення бактерії повітряно-крапельним шляхом також досі теж не спростована.

Діагностика

Для того, щоб діагностувати захворювання, наша лабораторія використовує серологічний метод, тобто визначає рівень антитіл, які виробляються у відповідь на хелікобактер:

  • для визначення гострої стадії ми визначаємо Ig М
  • для визначення наявності інфекції — визначаємо Ig G

Визначення рівня імуноглобулінів є найбільш достовірним, найбільш доступним методом діагностики. При інфікуванні бактерією першими з’являється Ig M, а через 10 – 20 днів підвищується рівень Ig G, який зберігається поки присутня інфекція. Падіння рівня антитіл після лікування відбувається через 4-5 місяців.

Лікування

Збудника можливо знищити за допомогою антибіотикотерапії. Звичайно ж, це не означає, що тепер за здоров’ям шлунка можна не слідкувати. Адже прийом антибіотиків є великим стресом для організму, та й кислотність усе одно потрібно підтримувати в нормі. Саме в цьому вам і допоможе лікування травами (фітотерапія).

Для лікування хелікобактер пілорі лікарі “Центру сімейної медицини” призначають “ГЕПАХОЛ” – засіб, який покращує роботу печінки, має протизапальну, знеболюючу, жовчопродукуючу і жовчогінну дію, сприяє нормалізації перистальтики шлунково-кишкового тракту та відходження слизу; “ГАСТРОТОН” стимулює м’язи шлунка і кишечника (тонізує, покращує моторну функцію); “ДІАМАНТ” стимулює роботу підшлункової залози, налагоджує порушений обмін речовин організму, знімає відчуття постійної спраги та голоду, нормалізує загальний гормональний статус організму.

Для подальшого лікування ми застосовуємо “ЗОЛОТНИК”. Він сприяє оновленню структури і функцій клітин підшлункової залози, підсилює її ферметативну активність, стимулює кишкове травлення; “ГЕПАХОЛ-3 ” має специфічну протилямбліозну дію, притаманні протизапальні, м’які жовчогінні властивості. Він сприяє відходженню слизу і “м’яких” конкрементів із жовчовидільної системи, підсилює регенераційні процеси в печінковій паренхімі.

А лікарський засіб “ГАСТОУЛЬКАН” захищає слизову оболонку шлунка від агресивної дії соляної кислоти, знижує секреторну активність обкладних клітин, які виділяють соляну кислоту. Крім того цей лікарський засіб покращує мікроциркуляцію, метаболічні та репаративні процеси у шлунково-кишковому тракті.