90% населення планети хоча б один раз у житті відчуло головний біль. Для величезної маси людей ці болі є регулярними. У такі моменти здається, що нічого більш жахливого бути не може, біль свердлить, давить, пульсує, позбавляє будь-якого бажання рухатися та розмовляти. Чому ж болить голова?
У більшості випадків головні болі пов’язані з скороченням м’язів голови у результаті перенесеного стресу або перевтоми. Частіше за все виникають вони у середині дня.
Один із розповсюджених видів головного болю є мігрень, яка з’являється рано-вранці і може тривати від кількох годин до кількох днів. Причиною виникнення мігрені стає розширення судин шкіри та м’язів. Бувають хворі, у яких за 15–30 хвилин до появи болю перед очима виникає аура у вигляді яскравих спалахів або зигзагів. Мігрень часто супроводжується нудотою, блювотою та підвищеною чутливістю до світла.
У жінок голова може розболітися із настанням менструального циклу. А у чоловіків зустрічається головний біль кластерного типу. Це доволі болісний локалізований біль у області одного ока. Напади жахливого болю можуть продовжуватися до двох годин і наступати 1–2 рази на день протягом місяця, потім може наступити перерва на півроку або кілька років.
Причиною головного болю може стати застуда, грип, підвищений або низький тиск, крововилив у мозок, менінгіт, глаукома, зубний абсцес і навіть стрічковий глист. Насправді з 100 причин болю у голові лише 5 потребують термінової госпіталізації, з рештою люди навчилися справлятися самостійно.
Кожний шукає свої методи порятунку від головного болю, для когось це лікарська терапія, для інших — елемент психологічного впливу на організм. Але якщо болі турбують надто часто, то консультація лікаря просто необхідна, він визначить істинну причину страждань та призначить індивідуальне лікування.