Гайморит або нежить?

Знову нежить, та й головні болі не проходять? Приходячи з даними симптомами на прийом до отоларинголога, лікар ставить діагноз: гайморит.

При нежиті в носових ходах розмножується інфекція, патогенні бактерії викликають набряк слизової носа, ніс «закладає». Потім з’являється слиз, спочатку прозорий, потім густий, зеленого кольору. Це вже має насторожити, так як поява слизу зеленого кольору – ознака сильного запалення. При тривалому нежиті порушується функція слизової, що і викликає гайморит. Але точний діагноз встановлюється тільки на основі даних рентгена.

Ознаки гаймориту

– Хронічно закладений ніс.

– Виділення з носа гущі, ніж при звичайному нежиті, і з неприємним запахом.

– Головний біль, біль при натисканні на пазуху, який посилюється при нахилі або повороті голови, кашлі та чханні, головний біль спостерігається в другій половині дня.

– Підвищена стомлюваність.

– Біль може поширюватися на очі, зуби, скроні і лобову частину.

– Неприємний запах з рота через стікання по задній стінці глотки патологічного секрету.

– Ранковий кашель, відхаркування мокротиння.

– Глухий голос «в ніс».

Для хронічної форми гаймориту характерні загальна слабкість, швидка стомлюваність, головний біль (особливо у вечірні години), закладеність носа, виділення з нього (в основному гнійні), втрата нюху.

Поради та застереження

Поради: під час загострення не вживайте молока і молочних продуктів; в разі втрати нюху, налийте на гарячу сковороду оцет і втягуйте носом його випаровування.

Увага! Якщо крапати в ніс, закинувши голову назад, краплі відразу стечуть в носоглотку без жодного ефекту для порожнини носа. Щоб ефект був максимальним, краплі необхідно вводити в праву ніздрю, нахиливши голову до правого плеча, і навпаки.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.