Флебіт

Флебіт

Флебіт є запаленням вен, яке може виникнути в будь-якій частині тіла, але найчастіше воно зафіксоване в нижніх кінцівках.

Після перенесеного інфекційного захворювання під дією патогенних мікроорганізмів або дратівливих чинників, які потрапляють у венозне русло запалюються судинні стінки при флебіті.

Захворювання зустрічається як у жінок, так і чоловіків, воно досить поширене. Хвороба часто може перейти у тромбофлебіт. Якщо патологічний процес буде розвиватись надалі, то можуть розвинутися абсцеси, септичні емболії, склеротичні зміни стінок венозних судин. Розпочавши своєчасне та правильне лікування захворювання можна уникнути важких ускладнень, які становлять загрозу для життя хворого.

Причини

Такі чинники як зайва вага, вагітність, укуси деяких комах, постійне перенапруження, перенесені  травми сприяють розвитку флебіту. Також може стати причиною захворювання вимушена нерухомість або тривала іммобілізація кінцівок як наслідок основної хвороби. Застій крові у судинах викликає запалення у цьому випадку.

Симптоми

У двох формах може протікати флебіт: у гострій та хронічній. Патологічний процес локалізується у поверхневих венозних судинах або венах, які розташовані глибоко. Найчастіше в результаті хвороби уражаються тазові вени та вени кінцівок. Якщо запальний процес протікає у черевній порожнині, може викликати флебіт ворітної вени. Саме від того де знаходиться місце локалізації патологічного процесу і залежать симптоми захворювання.

Гостра форма флебіту характеризується болем та відповідними для запалення ознаками, які при огляді добре помітні.

Хронічна форма флебіту
протікає приховано у більшості випадків, особливо, тоді, коли відбувається запалення вен, які розміщенні глибоко. Хворі списують болі в кінцівках на втому та перевтому. які часто стають супутниками захворювання, пацієнти списують на перевтому і втому.

Лікування

При флебіті проводиться консервативне лікування. Хворому призначаються нестероїдні протизапальні препарати або засоби з групи антибіотиків, а також фізіотерапія або  може допомогти. Місцево використовуються відповідні мазі.

Флебіт поверхневих вен, який без ускладнень протікає, в деяких випадках вимагає лише знеболення. Щоб попередити рецидиви приділяють велику увагу профілактичним заходам. Дослідження доказали, щоб уникнути загострень флебіту потрібно відмовитись від куріння, вести здоровий спосіб життя та відмовитись від важких фізичних навантажень. Також потрібно знати, що певні лікарські препарати також можуть викликати флебіт, тому потрібно відмовитись від них. Це стосується в першу чергу проти заплідних засобів.

Також призначаються хворим препарати, які покращують мікроциркуляцію крові. У разі виникнення ускладнень флебіту, появи тромбів в судинах пацієнту потрібно лікуватися в стаціонарі.