Фізична активність корисна навіть після 80 років

У деяких країнах проводились експерименти по фізичній активності у людей старшого віку.  На початку експерименту всім випробуваним було по 80 років. Щорічно його учасники заповнювали анкети з питаннями про стан здоров’я та рівень фізичного навантаження. Фізично активними вчені називали тих, хто присвячував гімнастики більше чотирьох годин на тиждень. Ті ж, хто виконував вправи менше чотирьох годин, потрапляли в групу пасивних. У 85-річному віці в “Активній Групі” значилися 64% випробуваних; коефіцієнт виживання у цій групі був в три рази вище, ніж у “Пасивній Групі”. Замітно, що фізичні вправи надавали благотворний вплив на здоров’я та довголіття, навіть якщо до 85 років людина вела сидячий спосіб життя. Коефіцієнт життя у таких піддослідних було в два рази вище, ніж у тих, хто нехтував фізкультурою. У віці 88 років померли трохи менше 7% учасників, регулярно займалися фізичними вправами, і 24% тих, хто жив малорухливо.

Засіб проти депрасії і самотності

Крім того, як з’ясували вчені, активні дідусі та бабусі рідше скаржилися на депресії, самотність і краще справлялися з повсякденними справами. На думку дослідників, результати їх роботи наочно демонструють, що починати займатися фізкультурою ніколи не пізно. Щоб прожити довге життя, людям похилого віку зовсім не обов’язково бути атлетами. Достатньо лише приділяти час фізичній активності (наприклад, прогулянка) хоча б по чотири-п’ять годин на тиждень, тобто по 15 хвилин кілька разів на день.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини, Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.