Вчені з Північної Кароліни (США) прийшли до висновку, що навіть прості фізичні вправи, що виконуються жінками до, під час і після менопаузи, можуть запобігти розвитку раку грудей, якщо при цьому контролювати свою вагу.
Фахівці зі Школи глобальної охорони здоров’я спробували знайти зв’язок між регулярною фізичною активністю в різні періоди життя і ризиком розвитку раку молочної залози.
У дослідженні взяли участь 1500 жінок з раком грудей і 1555 жінок без такого діагнозу, вік яких склав від 20 до 98 років. Раніше ці жінки брали участь у проекті з вивчення впливу навколишнього середовища на розвиток ракових пухлин.
Помічено, що у клієнток, які були фізично активні 10-19 годин на тиждень, спостерігався високий відсоток скорочення ризику (30%). При оцінюванні зниження ризиків вчені враховували всі рівні фізичного навантаження. Виявилося, що фізичні вправи скорочують ризик виникнення будь-якої форми раку молочної залози, пов’язаної з гормональними рецепторами, найпоширеніших типів пухлини у жінок.
Спостереження за пониженням ризику розвитку хвороби у жінок, що виконували регулярно вправи після менопаузи, несуть обнадійливі відомості для дам старшого віку.
Але вчені так само виявили і той факт, що фізичні навантаження в сукупності із збільшенням маси тіла, все одно дають високий ризик розвитку раку. Тобто набір ваги може звести на «ні» всі позитивні ефекти фізичних вправ.