Біль у спині – одна з найчастіших причин звернення до лікаря. Він може бути викликаний різними причинами: захворюваннями хребта, захворюваннями органів черевної та грудної порожнини, тривалим перебуванням в одноманітному положенні, фізичними навантаженнями.
Встановити причину болю можна, проаналізувавши його характер. Лікування болю в спині залежить від його причини, тоді лікар підбирає терапію індивідуально для кожного пацієнта. Але біль в спині успішно лікує фітотерапія.
– трава лаванди, корінь алтея, трава деревію і хвоща, корінь кульбаби;
– квітки ромашки, трава м’яти, бруньки берези, нирки осики;
– трава звіробою, бруньки берези, корінь горця зміїного, трава м’яти, бруньки сосни, трава чистотілу;
– трава м’яти, листя лопуха, квітки ромашки, листя подорожника, трава фіалки, бруньки сосни;
– квітки комірника, шишки хмелю, трава чистотілу, трава м’яти, квітки календули, листя евкаліпта;
– корінь кульбаби, трава фіалки, бруньки сосни, квітки ромашки, трава м’яти, корінь лопуха.
Весь збір трав подрібнити в порошок. 3 ст. ложки порошку залити 100 мл окропу. Кип’ятити на малому вогні при постійному помішуванні 5 хв. Змішати з розтопленим, внутрішнім свинячим жиром (або вершковим маслом) і рослинним маслом (75 г) і остудити. Мазь зберігати в холодильнику.
Мазь наносити на уражену область, втирати протягом 3-5 хвилин. Потім це місце добре укутати. Повторювати процедуру 3-4 рази на добу.
Також корисні компреси. Спочатку мазь злегка втерти в шкіру, зверху накрити поліетиленом, закрити вовняною тканиною і зафіксувати.
Щоб підсилити ефект, застосовують комплексну фітотерапію: місцеву із загальною. Для цього готують фітозбори для прийому всередину (всі компоненти в рівних пропорціях):
– корінь алтея, квітки календули, трава горця перцевого, трава м’яти, корінь півонії, пагони чорниці, кореневище пирію;
– пагони багна, трава вероніки, листя берези, квітки комірника, кора калини, трава деревію, трава пустирника, трава фіалки;
– корінь горця зміїного, листя берези, трава горця перцевого, корінь дягелю, трава лаванди, квітки календули, листя подорожника, трава м’яти, трава фіалки, трава пустирника, корінь кульбаби;
– квітки календули, трава буркуну, трава хвоща, листя подорожника, пагони чорниці.
Усі компоненти подрібнити в кавомолці і змішати. 2-3 ст. ложки збору залити 1 л гарячої води, довести до кипіння, кип’ятити на повільному вогні 5 хвилин, злити разом з травою в термос і настоювати ніч. Приймати по 100-200 мл за 30 хвилин до їжі протягом дня. Для смаку можна додати мед, цукор, лимон.
Приймати настої протягом усього гострого перебігу хвороби і два тижні після зникнення болів. При хронічному захворюванні курс фітотерапії досягає 1-1,5 років курсами по 1,5-2 місяці з перервами між ними в 1-2 тижні, використовуючи при кожному новому курсі інший збір.