«Еліксири» молодості і довголіття №2

Для підвищення загального тонусу організму із стародавніх часів і понині пропонують вживати солодкий болгарський перець. В ароматичних речовинах перцю є гормон щастя (ендорфін). Він сприяє виділення гормону, який благотворно діє на центральну нервову систему.

Однак не кожна людина може вживати перцю досхочу. Адже він по-різному впливає на функцію підшлункової залози. У деяких людей навіть виникає алергія на перець (їх нудить, болить голова, вони юлюють, мають проноси, тощо). Часто алергію мають люди, які колись отруїлись стравами, де був перець або він був приготований з великою кількістю жиру. А якщо Ви на алергію не страждаєте, і перець Вам смакує, то не пропустіть сезону і заготуйте його вчасно.

Відновлює сили і продовжує вік людини чай з листя чорної смородини, листя горобини звичайної, листя топінамбура, трави м’яти перцевої та меліси лікарської.

Лікування рослинною сумішшю

Візьміть по 5 листків кожної вищезгаданої трави, а м’яти і меліси – по 5 стебел. Покладіть у посудину (бажано керамічну). Залийте 1 л окропу, додайте 1 ч. ложку чаю і настоюйте 1 хв.

Склянка такого чаю зніме втому, надасть сил, подарує енергію і чудовий настрій.

Загальнозміцнюючі і оздоровчі властивості має королева полів – кукурудза. Для цього беруть качани молочно-воскової стиглості, особливо білі сорти.

Відвар з кукурудзи

Зваріть кукурудзу в листі (не очищаючи). Вживайте по 1 склянці тричі на день. Такий відвар попереджує старість.

Пам’ятаю, колись один молодий чоловік розповідав, що бути здоровим і життєрадісним йому допомагає теща. Його запитали: «Чим вона Вас годує?» Він каже: «Варить кукурудзу. А я їм її, ще й відвару нап’юся». Люди сприймали його слова, як жарт, та чоловік насправді почував себе добре. Йому здавалося, що старість до нього ніколи не прийде.

У кожного народу є свої еліксири молодості і довголіття. Англійці, наприклад, вважають: хто їсть багато яблук, тому лікар не потрібний. Справді, хто часто вживає яблука (навіть літні люди), той не страждає на вірусні та бактеріальні захворювання. А якщо навіть вразила хвороба, то протікає вона значно легше, і людина швидко одужує.

На Сході з метою омолодження та довголіття застосовують відвари з кори та плодів кизилу.

Відвар з кизилу

1 ст. ложку подрібненої сировини заливають 1 скл. води, кип’ятять на слабкому вогні 1-2 хв., настоюють 2 год. Перед вживанням проціджують і п’ють по 0,5 скл. тричі на день за 30 хв. до вживання їжі.

До такого відвару радять додавати кілька плодів кураги або інжиру. Саме такий рецепт на Сході називають «еліксиром здоров’я».

В Україні цілителі радять готувати настоянку із трави зеленого вівса.

Настоянка з вівса

1 ст. ложку подрібненого стебла вівса заливають 100 мл горілки (відповідно на 200 мл горілки – 2 ст. ложки подрібненого стебла вівса). Через сім днів настоянка готова. Застосовувати по 2 ст. ложки двічі на день за 20-30 хв до вживання їжі.

Доступними ліками є також суміш з насіння подорожника великого, петрушки, коріандру, моркви посівної.

Лікування рослинною сумішшю

Змішайте усе порівну. 2 ст. ложки суміші покладіть у ступку, ретельно розітріть, залийте 1 скл. окропу, потримайте на водяній бані 30 хв. Уранці за півгодини до сніданку випийте 0,5 скл такого настою. Стільки ж випийте і ввечері перед сном.

З давніх-давен і нині вважається: люди, які вживають свіжі огірки у великій кількості, виглядають значно молодшими за свої літа. Вони життєрадісні і здорові. Незважаючи на те, що огірки малокалорійні, вони мають оздоровлюючу, омолоджуючу властивість для шкіри обличчя і рук. А ось як огірки впливають не епітеліальні клітини, які захищають організм від усього шкідливого, наразі невідомо. Думаю, прийде час, коли ми дізнаємось про властивість огірків, про які сьогодні ще не знаємо.

Наталя Земна