Ефект кави – самонавіювання?

Багато хто з нас, прокинувшись вранці, звикли випивати чашечку кави для бадьорості. Ми щиро вважаємо, що кофеїн здатний зарядити нас енергією і силою

Багато хто з нас, прокинувшись вранці, звикли випивати чашечку кави для бадьорості. Ми щиро вважаємо, що кофеїн здатний зарядити нас енергією і силою, а тому не приступаємо до справ, не випивши ароматного напою. Але дослідження показали, що ефект кави – це всього лише самонавіювання.

Дослідження

Вчені провели дослідження, в ході якого говорили учасникам експерименту, що кава, яку вони п’ють, містить кофеїн, хоча напій був без кофеїну. При цьому зазначалося помітне підвищення продуктивності праці і поліпшення настрій випробовуваних. Цікаво, що у деяких з них настрій поліпшувався навіть більшою мірою, ніж у тих, хто пив справжню каву.

В результаті досліджень вчені встановили, що підбадьорливі властивості кави можна пояснити самонавіюванням людей, які очікують від кави саме такого ефекту. Ці очікування змушують людей відчувати прилив сил, навіть якщо в організмі немає ні грама кофеїну.

Кофеїн, як відомо, є сильним стимулятором, який впливає на головний мозок, запобігає втомі і сонливість. За твердженнями вчених, люди, які п’ють не менше трьох чашок кави в день, рідше страждають на хворобу Альцгеймера.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.