Диво-травка з нашого подвір’я

З приходом весни нам варто уважніше поставитися до дарів природи, що ростуть прямо в нас під ногами, адже багато з них — справжнє спасіння від багатьох неприємностей із здоров’ям. Чистотіл відноситься як раз до тих рослин, які активно використовує у своїй практиці народна медицина. Кожному з нас відома ця рослина із пекучим жовтим соком. Але чи всі знають, якими чарівними силами володіє ця невибаглива травка?

Сама назва «чистотіл» говорить про його цілющу дію. За допомогою чистотілу медицина здійснює лікування цілого ряду шкірних захворювань, алергії, коректує роботу печінки та жовчного міхура, нирок та сечового міхура, лікує хвороби носоглотки та ротової порожнини, налагоджує функціональність шлунково-кишкового тракту та жовчовивідних шляхів, нормалізує артеріальний тиск та відновлює обмін речовин.

Сучасною медициною доведено той факт, що чистотіл успішно бореться із онкологічними захворюваннями на ранніх стадіях. Погодьтеся, такий широкий перелік можливостей чистотілу робить його по-справжньому універсальним засобом.

Активні речовини, які містяться у чистотілі, — це хелідонін та сангвінарін. Хелідонін за своєю дією схожий на морфій і є сильним анестетиком. На тварин він діє як потужний гнітючий засіб і може призвести до судом. Схожими властивостями володіє і сангвінарін.

Додатково він активізує кишечник, сприяє сильному виділенню слини, надає місцеву знеболювальну дію.

Основним лікарським засобом на основі чистотілу є настойка.

Для її приготування необхідно залити чистотіл із свіжими квітами, листям та стеблом спиртом та витримати декілька днів — прекрасний багатофункціональний засіб готовий. Приймати це джерело корисних речовин спеціалісти рекомендують по декілька крапель 2–3 рази на день.

Якщо ви вирішили скористатися чарівною силою чистотілу, вам буде потрібна консультація лікаря, який підкаже, у комплексі з якими традиційними та іншими нетрадиційними засобами використовувати чистотіл, перевірить, чи є у вас протипоказання до лікування чистотілом.

Пам’ятайте! Чистотіл при всіх своїх корисних властивостях у великих дозах може бути отруйним. Недаремно домашня худоба на пасовищах завжди обходить його стороною.

Тому чистотіл слід приймати у невеликій кількості і краще у поєднанні з іншими лікарськими травами. До головних протипоказань застосування чистотілу відносяться — вік до 6–7 років, вагітність, грудне вигодовування, епілепсія, нервові розлади та стенокардія.