Ми звикли думати, що з друзями нас пов’язує спільність інтересів. Нам подобається одна музика, ми виросли в одному дворі, у нас одне хобі на двох. Але нещодавно вчені знайшли ще один факт, який проливає світло на феномен дружби. Як показали дослідження, друзів об’єднують не тільки спільні захоплення, але і подібні ДНК.
Людина – істота соціальна, а створення довгострокових зв’язків із собі подібними є її унікальною рисою. Вчених з Єльського університету зацікавив момент зав’язування дружніх відносин. Щоб знайти відповідь на питання «Як починається дружба?», вчені проаналізували ДНК 2 тисяч осіб поза родинних зв’язків. У результаті виявилося, що у тих з них, які були дружні між собою, виявлено більше генетичних збігів, ніж у чужих між собою людей. Більше того, ступінь такої «спорідненості» по ДНК була порівнянна з родичами у четвертому колінні.
Цікаво, що максимальне число ідентичних генів було виявлено в тих елементах ДНК, які відповідають за нюх. Тобто виходить, що друзі знаходять один одного за запахом? І якщо в перший момент це виглядає смішним, то, розібравшись, вчені прийшли до висновку, що в твердженні немає місця іронії. Науці відомо, що стародавні люди розрізняли «своїх» і «чужих» саме на нюх.
В генах ж імунної системи друзів не було знайдено жодного збігу. Експерти також знайшли цьому пояснення: щоб при тісному спілкуванні один з одним люди не були схильні до одних і тих же вірусів і бактерій. Природа і тут все мудро влаштувала.