Друзі та вороги нашого шлунка

Все, що ми їмо, якийсь час зберігається в нашому шлунку, який виступає своєрідним резервуаром. Шлунок перетворює білки в пептони, у ньому молоко перетворюється на казеїн, тут починається переварювання жирів, утворюється антианемічний внутрішній фактор, шлунок змішує їжу з соляною кислотою, доводячи її до кашкоподібного стану. Виходить, що наш шлунок знаходиться в постійній роботі, і щоб він довго нам служив і допомагав залишатися здоровими, ми повинні допомогти йому, фільтруючи корисні і шкідливі продукти.

Дієтологи давно розділили продукти на шкідливі і корисні. Правда, у зв’язку з деякими з них часто виникають суперечки, до яких саме їх віднести. Тим не менше, більшість дієтологів сходяться в думці щодо груп продуктів, які вони назвали друзями і ворогами шлунка. Пропонуємо вам теж познайомитися з ними.

Кращі друзі шлунку

Фрукти і овочі

Фрукти, овочі та ягоди багаті клітковиною, яка стимулює перистальтику кишечника — хвилеподібний скорочення стінок — і бореться із запорами і зайвою вагою.

Кисломолочні продукти

Відновлюють нормальну мікрофлору кишечнику при дисбактеріозах, попереджають інфекції та запальні захворювання, запобігають запорам і колітам. При отруєннях сприяють очищенню організму від шлаків і шкідливих речовин, знижують можливість розвитку ракових захворювань товстого кишечника і прямої кишки. Крім того, кисломолочні продукти знижують рівень холестерину в крові і служать профілактикою атеросклерозу.

Вода

Щоб нашому шлунку було комфортно перетравлювати їжу, щодня треба випивати не менше 1,5 л чистої води. Вона промиває внутрішні органи, притупляє апетит і покращує стан кишечника.

Продукти бджільництва

Вже давно народна медицина встановила, що мед є продуктом, який не тільки володіє протизапальною дією і заспокоює слизову, але також сприяє рубцюванню виразок. У зв’язку з цим мед показаний людям з виразковою хворобою. Однак завжди треба знати міру при вживанні його в їжу.

Часник

Він містить велику кількість ефірних масел і фітонцидів, що знижують ризик виникнення раку шлунку і кишечника, і покращує травлення.

Непримиренні вороги

Ковбасні вироби

Ковбаса, як правило, містить багато солі і подразнюючих речовин, які негативно позначаються на травному тракті в цілому і кишечнику зокрема. Крім того, копченості, просочені безліччю шкідливих речовин, навантажують печінку і викликають порушення травлення.

Смажені продукти

У процесі смаження утворюються отруйні і канцерогенні речовини. Всі ми не можемо залишитися байдужими до апетитної, рум’яної хрусткої скоринки, проте вона підриває роботу жовчного міхура і дратує кишечник. Більш того, смажена їжа, особливо м’ясо, погано перетравлюється і часто відкладається в кишечнику у вигляді шлаків, стаючи причиною розмноження гнильних бактерій і розвитку патологічних процесів бродіння.

Газовані напої

Напої з бульбашками, улюблені багатьма, однак вони дратують наш шлунок, викликаючи відчуття переповнення або тяжкості. А регулярне їх присутність в раціоні загрожує підвищеною кислотністю, печією, нудотою і формуванню виразкової хвороби.

Солодке

Всі солодкі десерти — це сукупність цукру і крохмалю, що викликає гнильні бродіння в кишечнику.