Уявлення про п’явок у багатьох пов’язано з казковим персонажем Дуремаром або з медициною минулого. Тим не менше, лікування п’явками в наші дні знову набуває популярності і може стати відмінною альтернативою традиційній медицині.
Гірудотерапія (лікування п’явками) є ефективною при багатьох захворюваннях.
Перші згадки про лікування п’явками відносяться до початку нашої ери, виявлені вони були в Стародавній Греції, Єгипті, Індії, країнах Близького Сходу.
Існує всього близько 400 видів п’явок, але тільки один вид є лікувальним. Медичні п’явки (hirudo medicinais) вирощуються на спеціальних фермах, під наглядом фахівців, що робить п’явку практично стерильною.
У момент прокусування і присмоктування до шкіри, п’явка впорскує в кров особливий секрет, який містить близько 40 біологічно активних речовин, серед яких гирудин, ферменти, амінокислоти та ін.. У той же час п’явка відсмоктує деяку кількість «поганої» крові, надаючи детоксичну дію на весь організм. Також п’явка подразнює точку впливу, стимулюючи роботу конкретного органу.
Унікальність п’явки в тому, що вона «відчуває» хворе місце і присмоктується в локальній активній точці, де її вплив буде максимально ефективним. Саме в цієї хворій зоні, обраній п’явкою, максимально концентруються біологічно активні речовини, а не відбувається поширення по всьому організму, як при лікуванні ліками.
Біологічно активні речовини, що виділяються п’явками, мають протизапальну, знеболюючу, знезаражувальне, иммунностимулирующее дію, сприяють відновленню ліпідного та вуглеводного обміну. Гірудотерапія надає омолоджуючу дію на весь організм.
Спектр впливу п’явок на організм людина надзвичайно широкий. За допомогою п’явок виліковують самі різні захворювання: від серцево-судинних до алкогольної та нікотинової залежності.
– усуває причину захворювання,
– не має побічних ефектів,
– відсутня небезпека інфікування, так як застосовується одноразово,
– заряджає організм енергією, тонізує і надає бадьорості,
– має комплексний вплив.
Незважаючи на всі переваги лікування п’явками, є у нього і протипоказання. Так, не можна застосовувати гірудотерапію при анемії, гемофілії, геморрогіческом діатезі, гіпотонії, вагітності, виснаженні організму, а також при індивідуальній непереносимості організму.