Листя або гілочки смородини 2 частини, суниця (уся рослина) 2 частини, спориш (трава) 1 частина. Усе це подрібнити, змішати, взяти одну чайну ложку суміші. Запарити склянкою окропу, настояти тридцять хвилин. Приймати по чверті склянки чотири рази на день в теплому вигляді за 20 хвилин до їжі.
1 синя цибулина, ложка цукру, 1/3 частина господарського мила. Все подрібнити, змішати, розтерти. Накладати у вигляді компресів на хворе місце.
Пронос
Ліки з плодоніжок вишні
Чайну ложку подрібнених плодоніжок вишні залити склянкою окропу. Нагрівати в киплячій воді на водяній бані п’ятнадцять хвилин. Пити по столовій ложці чотири рази на день.
Ревматизм, радикуліт
Чайну ложку подрібненого кореня залити склянкою окропу, настояти тридцять хвилин. Вживати по чайній ложці чотири рази на день. Доза дуже маленька, але ефективна. 10% настоянкою (50 г кореня лаконоса на 0,5 л горілки) натирати хворі суглоби, спину 1-2 рази на день.
Сечогінний засіб
20 г листя червоної смородини (порічок) залити склянкою окропу, настояти тридцять хвилин. Приймати по дві столові ложці за 15-20 хвилин до вживання їжі. Сік із ягід червоної смородини виводить солі, лікує подагру.
350 штук квіточок кульбаби покласти в емальований посуд, залити 1 л холодної води. Довести до кипіння і залишити на слабкому вогні на 1 годину – утвориться кульбабовий мед. Приймати тричі на день по одній чайній ложці.
Щитовидна залоза
Настій із перстачу
10 г сухих корінців перстачу білого залити 0,5 л води, варити 10-12 хвилин, настояти годину. Процідити і пити по дві столові ложки 3-4 рази на день до вживання їжі.
Ліки з кропиви
Столову ложку листя кропиви, зібраної у травні, залити склянкою гарячої води. Нагріти на водяній бані, як охолоне, процідити і приймати по чверті склянки чотири рази на день.