Допоможи собі виспатися!

В дитинстві сон був особливо солодким. Здавалося, що наступав він одразу після доторкання голови до подушки, а після нічних «подорожей» з відновленими силами ми знову зустрічали новий день. З приходом дорослого життя сон змінився: недосипання під час сесій, нічні неспання біля новонародженого, неможливість заснути без снодійного після переживань та стресів. А у старості вже й дорогоцінний час шкода витрачати на сон.

Сон — це дар, даний нам природою, і безтурботне ставлення до нього може коштувати нам довголіття. При цьому не лише нестача сну, але й його надлишок може негативно відбитися на нашому здоров’ї. Медициною вже давно встановлено, що оптимальна кількість сну — 7–8 годин на добу. В сучасному житті частіше зустрічається «недосип», ніж «пересип». А в останній час розповсюдженим стало таке явище як «сонна булімія». Це коли у будні немає можливості нормально виспатися, зате в суботу-неділю ми відриваємось по повній. Але як би ви не намагалися наситити свій організм сном у вихідні, як правило, це закінчується відчуттям розбитості та слабкості, тому що він не може різко перестроїтися. Щоб завжди відчувати себе у тонусі, як не крути, треба виробити стабільний ритм, своєчасно засинати та своєчасно просинатися.

Допоможуть покращити якість сну деякі правила.

— Безпосередньо перед сном краще нічого не їсти, за дві години можна з’їсти щось легке (овочі, фрукти, кисломолочні продукти).

— Лягати краще до 23.00, в такому випадку на сон може вистачити 5–6 годин. Обов’язково сон повинен охоплювати час з 2 ночі до 4 годин ранку. Небажано спати вдень, особливо перед заходом сонця.

— Для сну краще обирати тверді поверхні і краще без подушки, особливо це стосується тих, у кого хворий хребет. А от «сердечникам» не потрібно відмовлятися від подушки, а в періоди загострень краще скористатися 2–3 подушками.

— Добре спиться в оголеному вигляді, наскільки це можливо на ваш погляд.

— Краще положення тіла для сну — на боку, а протягом ночі треба перевертатися кілька разів, щоб не перевантажувати внутрішні органи.

— Ідеальний спосіб пробудження — «внутрішній годинник», від будильника краще відмовитися, але якщо без нього не обійтися, то це повинна бути приємна музика.

— Не балуйте себе довгими валяннями у ліжку. Якщо ви прокинулися, а на годиннику лише 5 ранку, значить, ваш організм виспався і не варто його примушувати заснути знову.

— Якщо ви важко просинаєтеся, допоможіть собі поступовим потягуванням рук та ступенів, зробіть масаж вух, постукайте по чолу, стегнам і так швидко прокидайтеся!