Допоможіть підліткам справитися з прищами!

Майже кожному підлітку доводиться пережити період прищів. Це явище в наш час можна спостерігати часто-густо. Лікарі вже довгий час займаються пошуками винуватця цієї підліткової проблеми, але поки не дуже успішно.

Якщо прищі починають атакувати обличчя підлітка і псувати йому життя, потрібно приступати до активних дій.

Вважається, що у віці 14-20 років прищі обумовлені статевим дозріванням організму: регулярні гормональні викиди та інші процеси помітно відображаються на шкірі. Часто підлітки посилюють процеси самі, не стримуючись від шкідливої їжі. Під тиском перебудови організму шкіра починає виділяти велику кількість шкірного сала, пори забиваються, в них поселяються бактерії, і починається запалення.

Додатково до всього тінейждери намагаються своїми силами впоратися з проблемою: починається видавлювання прищів, в хід йде косметика і різні новомодні засоби. Часто все це несе лише негативний ефект. Якщо проблема почала виходити з-під контролю – пора звертатися за допомогою дерматолога чи косметолога. Лікар розробить індивідуальний курс лікування, який допоможе повністю впоратися з висипаннями. Але якщо проблема не настільки гостра, можна спробувати вирішити проблему самостійно.

Підліткові вугри складніше лікуються у хлопчиків, ніж у дівчаток, так як вони менше схильні стежити за своєю шкірою. Головне – продумати комплекс очищення шкіри, що включає в себе натуральні засоби. Почати можна з саліцилової кислоти, яку можна точково наносити на прищі 5-6 разів на день. Саліциловий спирт знімає почервоніння і вбиває бактерії, що дозволяє швидше зажити вже існуючим прищам і не дати з’явитися новим.

Якщо прищів багато, шкіра володіє зайвою жирністю, можна включити в щоденну процедуру вмивання дігтярне мило. І хоч запах у нього неприємний, але заради краси можна звикнути.

Ще кілька корисних рецептів для запобігання і лікування підліткових вугрів.

1. Алое

Зірвіть листочки, промийте під проточною водою і зберігайте в холодильнику близько 10 днів. Потім подрібніть, на одну частину кашки додайте 5 частин води, прокип’ятіть суміш на вогні 3 хвилини. Остудіть і систематично використовуйте отриманий відвар. Якщо не хочете чекати 10 днів, просто відіжміть сік з листя і протирайте тричі на день уражену зону.

2. Звіробій

Залийте склянкою води 1 ст. ложку суцвіть і кип’ятіть 10 хвилин. Можна приготувати настоянку: залийте 1 ст. ложку звіробою 0/5 склянки окропу, дайте настоятися, остудіть і протирайте обличчя двічі на добу.

3. Календула

Ложку суцвіть календули залийте 0,5 л окропу. Настоюйте півгодини, остудіть, процідіть і можете використовувати.

Можна 1 ч.л. суцвіть залити гарячою водою і розчинити в ній мед. З отриманої рідини робіть півгодинний компрес.

4. Шавлія

1 ст. ложку шавлії залити 150 мл окропу, ще 5 хвилин потримати суміш на пару, настояти півгодини і додати ложку меду. З отриманого настою робити примочки.

5. Ромашка

Ромашка має заспокійливі властивості, а тому добре знімає запалення з шкіри. Просто залийте ложку ромашки двома склянками окропу і настоюйте півгодини.

Вмиватися підліткам слід звичайною чистою водою. Дуже важливе харчування, яке повинно включати в себе продукти, багаті вітамінами А і Е.

Зробіть перші кроки на шляху до позбавлення від вугрів у підлітків, і результати не змусять себе чекати!

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.