Допоможіть дитині схуднути!

Чому у дітей з’являється зайва вага? Чим небезпечне ожиріння для дитячого організму? Як допомогти дитині схуднути?

Фахівці стверджують, що найбільш інтенсивно накопичення жиру у дітей відбувається у віці до 1 року, в період 5-7 років і у підлітків 12-17 років. При цьому тільки 1% дітей має зайву вагу, обумовлену генетичною або ендокринною патологією. В інших випадках в ожирінні винне надмірне надходження їжі або незбалансоване харчування в поєднанні з малорухливим способом життя.

У нормі до 6 місяців немовля має подвоїти свою вагу, а до року – потроїти. Після року здорові діти набирають приблизно 2 кг на рік, і в 5-річному віці середня вага становить 18-22 кг, в 10 років – 28-34 кг, в 12 років – 36-45 кг.

У всьому світі ожиріння визнане хворобою. Медики дали визначення ожирінню як хронічному захворюванню, що характеризується генералізованим надлишковим накопиченням жиру в підшкірній клітковині і інших тканинах організму, порушенням обміну речовин і збільшенням маси тіла.

Чим небезпечна зайва вага для дитини?

Якщо вчасно не вжити відповідних заходів щодо нормалізації ваги дитини, то в доросле життя вона вже увійде з цілим комплексом важких захворювань: гіпертонія, порушення діяльності серцево-судинної і нервової системи, цукровий діабет, патологія репродуктивної системи та ін.

Ожиріння настає при надмірному споживанні калорій при мінімальних енергетичних витратах. Найпоширенішим фактором збільшення частоти випадків ожиріння є споживання їжі з високим вмістом жирів, а також рясне вживання легкозасвоюваних вуглеводів, особливо перед нічним сном. Всі ми добре знаємо і бачимо, що сьогодні йде стрімке зниження фізичної активності дітей через просиджування за комп’ютером, телевізором, різними гаджетами. Піші прогулянки і рухливі ігри вже не так актуальні.

Перше, що можуть зробити батьки – визнати, що їхня дитина має надлишкову вагу. Якщо батьки визнають факт, що їх чадо потребує допомоги по зниженню ваги, то вже зроблено величезний крок. Друге – необхідно усвідомити, що боротьба з ожирінням – це тривалий і психологічно важкий не тільки для дитини, а й для всієї родини, процес.

Якщо ваша дитина поглинає величезну кількість їжі, необхідно звернути увагу на її проблеми з друзями, в школі. Їжа може стати для неї способом відходу від неприємностей. У цьому випадку необхідна допомога психотерапевтів.

Батьки повинні правильно пояснити дитині, чому необхідно поміняти звичний раціон харчування. Ні в якому разі не можна говорити, що ви робите це через те, що вона товста.

Найчастіше у повних батьків повні діти.

Але не завжди це наслідок генетики. У більшості випадків дитина переймає харчові звички мами і тата. Так що якщо хочете здоров’я і щастя дитині, почніть із себе!

Спробуйте змінити традицію купувати цукерки, печиво, булочки до чаю. Замініть їх на фрукти, горіхи, сухофрукти. А продукти намагайтеся купувати натуральні і нежирні. Змініть спосіб приготування страв: замість того, щоб смажити на олії, запікайте, відварюйте, готуйте на пару.

Завжди стежте, щоб дитина не захоплювався їжею за комп’ютером або читанням книги, так як непомітно для себе вона з’їсть більше, ніж треба.

Чи варто говорити про те, що треба прибрати з раціону дитини ковбаси, сосиски, майонез, напівфабрикати? Але обов’язково включайте в меню нежирні сорти м’яса, риби, яйця, молочні продукти (краще в кисломолочному вигляді).

Ви неодмінно побачите результат, якщо всією родиною будете підтримувати дитину, заохочувати її і вірити в хороший результат.

І не забувайте посилити фізичну активність вашого чада: гуляйте разом на свіжому повітрі, відвідуйте басейн, влаштовуйте велосипедні прогулянки, катайтеся на лижах, санках, грайте у волейбол. Кожна сім’я може знайти заняття, яке буде до душі всім.