Про те, як важлива безкорислива допомога нужденним в ній людям, нам твердять з дитинства. Однак недано вчені прийшли до висновку, що люди, які допомагають іншим, живуть довше, а ті, хто звик отримувати допомогу, навпаки, можуть постраждати від цього.
Допомога може бути найрізноманітнішою. Наприклад, відвести хворого родича до лікаря, сходити за покупками для старої сусідки – це приклади фізичної допомоги. Однак допомога може бути і емоційною: часом, вислухати людину, яка хоче вилити вам душу або поділитися своїми труднощами, буває набагато складніше, ніж донести важку сумку. Але саме ваша участь і терпіння, можливо, допоможе людині подолати труднощі.
Коли людина ділиться своїми переживаннями з іншими, це приносить їй полегшення. Але якщо вона постійно буде звертатися за допомогою до оточуючих, у неї може виробитися почуття залежності, яке згодом може викликати почуття занепокоєння і провини. Поступово людина може почати відчувати себе тягарем, у неї можуть навіть розвинутися суїцидальні думки.
Вчені психологи давно встановили, що соціальні контакти надають захисну дію здоров’ю. Це покращує функціонування імунної системи, знижує ймовірність простудних захворювань та інших інфекцій, прискорює процес одужання. Але експерти прийшли до висновку, що не всі соціальні контакти мають однаковий ефектом. Найбільшу користь отримують ті, хто пропонує свою допомогу. Допомога іншим людям продовжує наше життя, при цьому не важливий характер допомоги – фізична або емоційна.
Надаючи допомогу іншим, у людини знижується рівень стресу, поліпшується фізичне і душевне здоров’я, це позбавляє від депресії, збагачує позитивними емоціями, які, як відомо, позитивно впливають на роботу серцево-судинної та імунної системи.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.