Долихосигма – набуте або вроджене подовження сигмовидної кишки, яка у свою чергу може утворювати 2-3 додаткові петлі, що призводить уповільне до порушення моторнння просування вмісту кишечника та порушення моторики.
Найчастіше захворювання є вродженим.
Долихосигма може роками протікати безсимптомно, або мати лише один єдиний прояв хвороби – запор. Діагностується за схожими симптомами як у дітей, так і у дорослих.
1. Компенсована стадія розвитку хвороби характеризується гострим болем у животі, але не спостерігається явних порушень стільця; у дітей животик збільшується. На цій стадії відсутній зв’язок між прийомом їжі і спустошенням шлунка.
2. Для субкомпенсованої стадії характерні регулярні запори, в наслідок чого виникає у животі сильний біль та виникає метеоризм. Погіршується значно загальний стан організму – виникають симптоми внутрішньої інтоксикації організму. Хворому допомагають очисні клізми на даній стадії.
3. Декомпенсованна стадія є найсерйознішою. На цій стадії виникає непрохідність кишечника, посилюються болі в животі та метеоризм, запори стають тривалішими. Знижується апетит, виникає нудота, відмічаються сильні ниючі болі в голові.
Щоб правильно встановити діагноз потрібно виявити причини хвороби, скарги, протікання. Лікар збирає анамнез, проводить загальний огляд. Проводиться рентгенологічне дослідження кишечника, УЗД внутрішніх органів, аналіз калу на флору, проводиться копрологія.
Також робиться посів барієвої суспензії в шлунково-кишковому тракті і вивчення пасажу. Призначається додатково призначається колоноскопія або гастроскопія, ректороманоскопія.
Консервативне лікування проводиться. Призначається хворому відповідна дієта з послаблювальними засобами, вітамінотерапія та призначаються бактеріальні препарати.
Санаторно-курортне лікування вважається досить ефективним.
Хірургічне лікування проводиться за показами.
В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.