Майже всі батьки маленьких дітей хоча б раз стикалися з капризами малюка, який не бажає їсти. Але у багатьох батьків доходить до того, що вони не витримують «пресингу» малюка і вдаються до підкупу за допомогою солодощів. Чим це загрожує і дитині, і батькам?
Нещодавно вчені провели дослідження, метою якого було з’ясувати, наскільки збалансованим є харчування сучасних дітей. В результаті вони з’ясували, що багато мам поблажливо ставилися до того, що їхні діти знайомилися з солодощами в дуже ранньому віці. Більше того, вони використовували цукерки для заохочення дітей.
Дослідники встановили, що більше 50% матерів давали спробувати шоколад своїм дітям ще до того, як їм виповнився рік, 56% жінок вважали своїх дітей дуже вибагливими в їжі, а 23% регулярно «заохочували» дітей до поїдання супу, овочів та інших нелюбимих дітьми страв обіцянкою дати цукерку після того, як тарілка буде порожня.
Це швидкий набір зайвої ваги і придбання діабету. А батькам, які привчили чадо до солодкого заохочення, доведеться надалі домагатися від нього якихось дій тільки шляхом «подарунків».
Кращий засіб для боротьби з примхами за столом – рішуча міра: не хоче дитина їсти – нехай не їсть, віднесіть їжу і не давайте їй нічого до наступного прийому їжі. І нічого страшного, якщо кілька годин дитя поголодує – від цього ще жоден з них не постраждав. Зате такий метод має позитивний ефект в плані здоров’я і виховання малюка.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.