ДНК дітей-сиріт видозмінюються?

Недавнє дослідження вчених показало, що діти, які пережили стрес з народження від розлуки з біологічними батьками, схильні до змін біологічного характеру, зокрема, зміни функціонування геному.

У ході досліджень вчені знайшли відмінності в метилируванні ДНК, одного з основних механізмів, що регулюють вираження гена або функціонування геному.

Учасниками дослідження стали дві групи дітей: 14 з них з народження виховувалися в притулках, а 14 виховувалися біологічними батьками. Вчені зібрали зразки крові дітей від 7 до 10 років у всіх учасників, щоб вивчити геноми дітей і встановити, які біологічні процеси і магістралі можуть бути уражені таким фактором як позбавлення батьківської любові і турботи.

Генетичні зміни

У результаті виявилося, що в групі дітей, які з народження залишилися без батьківської опіки, була відзначена значна зміна в генетичному регулюванні систем, керуючих імунною відповіддю і міжклітинним впливом, включаючи безліч важливих механізмів, відповідальних за нормальний розвиток і функціонування мозку.

Автори дослідження заявили, що ранній стрес від розлуки з біологічними батьками чинить сильний вплив на довгострокове програмування функції генома. Цим можна пояснити той факт, що усиновлені діти часто виявляються надмірно вразливими або сприйнятливими до суворості у вихованні прийомних батьків. Саме тому прийомні діти потребують особливої турботи і спеціальних методик виховання.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.