Сучасне покоління одержиме ідеєю використовувати всі можливі засоби, що запобігають неприємному запаху поту і надають тілу приємний аромат. Без сумніву, такий підхід до турботи про своє тіло цілком нормальний. Але вчені стверджують, що улюблені нами дезодоранти не настільки безпечні, як ми думаємо.
Наше тіло потіє не тільки в спекотні літні дні, часто процес потовиділення виникає при фізичних навантаженнях, нервовому стресі, хвилюванні, гормональних зрушень в організмі. Коли це відбувається з нами, ми завжди відчуваємо дискомфорт і невпевненість у своїй привабливості через неприємного запаху поту.
Протоки потових залоз, що знаходяться в середньому шарі нашої шкіри, під впливом тих чи інших факторів відкриваються, і на поверхню шкіри виділяється специфічний секрет — піт. Основою поту є вода, але є в ньому й солі, і різні продукти обміну речовин. Крім поту, потові залози виділяють і феромони, ті самі, які викликають індивідуальні симпатії протилежної статі.
Після того, як наука вивчила хімічні процеси потоутворення і потовиділення, вона ж стала винаходити засоби боротьби з ними. Сьогодні найефективнішим способом боротьби з неприємним запахом тіла є антипреспіранти. Їх хімічний склад чудово справляється із завданням придушення потових залоз виділяти піт. Найпоширенішим компонентом таких дезодорантів є хлоргідріт алюмінію, який легко закупорює потові залози. В результаті, користуючись антіпресперантом, ми менше потіємо.
Але останнім часом учені дослідження показали, що нам не можна так безтурботно ставитися до цих парфумованих засобам. Солі алюмінію, що входять до складу антіпреспірантов, можуть спровокувати розвиток таких захворювань як мігрень, розвиток старечого недоумства, ослаблення імунітету, порушення нормальної ниркової функції і навіть онкологічні захворювання, у тому числі і рак грудей.
Вчені британського Університету Рідінга вивчили 20 різних зразків пухлин і прийшли до висновку, що в них накопичуються парабени з середньою концентрацією 20,6 нанограм на грам тканини. При цьому вони були представлені в такій формі, яка могла потрапити в організм тільки через шкіру. За заявою дослідників, парабени використовуються в якості консервантів в тисячах найменувань косметичних засобів, харчових продуктів і ліків. Вчені відзначили, що за своєю дією з жіночими статевими гормонами, а тому, в принципі, можуть прискорювати ріст пухлин.
Пропіленгліколь, що використовується в дезодорантах та інших косметичних засобах і деяких молочних продуктах, — це консервант, який зберігає продукти від висихання. Наслідком його застосування можуть бути порушення роботи нирки і печінки, головні болі, нудота і блювота.
В даний час фахівці в області медицини і косметології активно шукають альтернативу використання шкідливих антипреспірантів. Проводяться експерименти і спроби ввести до складу дезодорантів і антиперспірантів мінеральні солі, ефірні олії, створити натуральні й безпечні дезодоранти і антипреспіранти.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.