Природа подарувала людині безліч засобів, що підтримують здоров’я. Серед них і деякі дерева, які можна використовувати для усунення жару і зняття запалення.
Вся справа в глікозид саліцині, що міститься в цих деревах. Ця речовина служить природним замінником ацетилсаліцилової кислоти.
Кора верби має безцінну жарознижуючу властивість, що підтверджено навіть офіційною медициною. Народна медицина рекомендує відвар з кори верби при лихоманці, катарах, кашлі.
Кору верби сушену дрібно нарізають, заливають склянках окропу 2 чайні ложки сировини. Кип’ятять на невеликому вогні 10-15 хвилин, фільтрують через марлю або тканину. Приймати протягом дня 4-5 разів по одній столовій ложці.
Можна також використовувати порошок з кори верби, його також застосовують як ранозагоювальний і кровоспинний засіб.
Глікозид саліцин і популін наділяють кору цього дерева не тільки жарознижуючими і бактерицидними властивостями, але і гіркотою.
1 столову ложку нарізаної кори залити склянкою окропу, годину протушкувати на повільному вогні, профільтрувати. Приймати по 1-2 столових ложки 3 рази на день. Порошок осикової кори беруть на кінчику ножа і запивають водою. Приймати тричі на день.
Нирки осики володіють потужною бактерицидною властивість. Препарати з їх змістом застосовують при лікуванні золотистого стафілокока, дизентерійної і синьогнійної палички, палички черевного тифу.
Жарознижуючі ліки готують з бруньок цього велетня. Бруньки заготовляють ранньою весною. Вони містять в собі велику кількість ефірних масел, смол і глікозидів.
Також настойки з бруньок тополі мають бактерицидний, потогінний, протизапальний і заспокійливий ефект. У склянку окропу засипати 20 г сухих бруньок і залишити до охолодження. Настій процідити і пити тричі на день по столовій ложці.