Сьогодні тільки ледачий не читав про депресію. Здається, цей бич інформаційної ери стосується кожного. Стрімкий темп життя, всесвітня криза, обмеження в спілкуванні дійсно занурюють людини в похмурі думки і заганяють в депресію.
Весь світ набуває сірих відтінків, життя стає нудним і нецікавим, апатія не дозволяє зайнятися навіть необхідними справами. У важких випадках людина переживає самі болісні емоції, аж до відчаю. Крім того, знижується самооцінка і росте невдоволення собою.
Депресія може тривати місяцями і навіть роками і часто самому її здолати дуже непросто. Багато що залежить від темпераменту і сили волі, а недавно вчені виявили, що депресивні люди в три рази частіше мають особливу будову мозку.
Досліджуючи діяльність мозку під час депресії, доктор Жером Малер використовував магнітну стимуляцію мозку в якості засобу лікування стійкої депресії.
Проводячи сканування, доктор і виявив особливості в будові мозку. Зокрема, загиналися потиличні частини півкуль, що мають значення для зору. Передбачається, що аномалії можуть бути пов’язані і з відхиленням у розвитку шлуночків, це канали, які проносять спинномозкову рідину через мозок.
У дослідженні були задіяні 51 доброволець з діагнозом «депресія» і 48 осіб без депресії. Дослідження показало, що 35% людей з депресією і 12,5% з контрольної групи мали ознаки відхилень. Особливо яскраво відмінності проявлялися у жінок – 46% з групи з депресією і 6% з контрольної групи.
Жерар Брюдер, психіатр з Колумбійського університету, зазначив, що дане відкриття повністю підтверджує його власні висновки. Раніше він встановив знижену електричну активність в потиличних областях у пацієнтів, які страждають депресією.