Депресивні стани негативно відбиваються на інтуїтивних здібностях мозку. Такий висновок зробили вчені після проведеного дослідження.
Учасниками дослідження стали 30 людей, які страждають депресією, і 27 абсолютно здорових людей. Перед випробуваними було поставлено завдання за короткий час – 3 секунди – постаратися вгадати, як пов’язані між собою за змістом три виголошених експериментаторами слова з четвертим. Наприклад, називалися слова «піна», «глибоко» і «сіль», які об’єднані за змістом з четвертим словом «море». Коли учасники припускали, що слова між собою пов’язані, їм давалося ще додаткових 8 секунд, протягом яких вони повинні були назвати четверте слово. Деякі учасники відчували, що слова пов’язані, але не могли сказати, як саме. Це вважалося проявом інтуїції.
Спочатку фахівці не виявили суттєвих відмінностей у кількості правильних і помилкових відповідей у людей з депресією і здорових. Але все-таки вчені помітили якусь закономірність: пацієнти з депресією набагато рідше давали правильні відповіді.
Попередні дослідження також довели, що навіть абсолютно здорові люди в поганому настрої схильні до аналітичного, а не творчого або інтуїтивного мислення. Причиною поганої інтуїції ставали похмурі думки, які змушували людей відчувати себе нещасними.
Вчені говорять, що дане дослідження пояснює складність, з якою в повсякденному житті люди з депресією приймають рішення.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.