Хоч в останні роки куріння стає все менш модною шкідливою звичкою, але суспільні стереотипи, реклама і всілякі медіа-ресурси роблять свою справу — жінки шукають розслаблення в сигаретному димі.
Чому жінки курять? Що такого цінного дає їм маленька сигарета, що вони готові пожертвувати заради неї своїм здоров’ям і красою? Одна з головних природних цілей жіночої статі — привернути чоловічу увагу. Дійсно, жінка з сигаретою виглядає часом ефектно, показуючи свою розкутість і навіть свободу. Виробники тютюнової продукції сформували певну субкультуру, яка формує образ сексуальної, незалежної і емансипованої жінки. А такі атрибути як стильна пачка сигарет, гламурна запальничка, сувенірна попільничка лише додають їй шарму. Сьогодні жінку, яка палить, можна зустріти будь-де: на вулиці, в парку, в кафе, в рекламі і навіть на дитячому майданчику. І все це незважаючи на заклики лікарів і громадських організацій скоріше кинути палити, на незаперечні свідчення статистики, що куріння збільшує ризик жіночої смертності.
Сигаретна реклама останніх років все більше орієнтована на жінок, не дивно, що багато з них починають свій шлях курця з 12 років. Статистика показує лякаючі цифри, у зв’язку з чим громадські організації акцентують увагу на здоровому способі життя. І що цікаво, що в сучасному світі майже кожна куряща жінка поінформована про патологічні зміни, які принесе куріння її організму, але кинути палити поспішають не всі.
Медики вже довели, що куріння сигарет стало причиною таких критичних захворювань як астма, порушення серцево-судинної системи, спадкові захворювання, онкологія. Щорічно від наслідків паління у світі помирає понад 500 тис. жінок.
Процес куріння стрімко позначається на жіночому організмі. У першу чергу страждає шкіра, вона стає жовтою і сухою, тому що не отримує у достатній кількості поживних речовин. Далі не в самому прекрасному вигляді виявляються зуби, нігті і волосся, з’являється неприємний запах з рота. Імунна система вже не буде такою стійкою як колись, і якщо раніше ГРЗ або грипу вдавалося уникнути, то у жінок, що палять респіраторні захворювання трапляються набагато частіше. Та й загальний стан погіршується: з’являється задишка, втомлюваність, вегето-судинна дистонія вже не дозволить вести активний спосіб життя. Але все ж лише 35% жінок кидає палити, а інші 65% як і раніше продовжують губити себе.
Куріння нарівні з алкоголем істотно знижує шанси жінки успішно зачати дитину. Вагітність наступає складніше через те, що важко рухатися яйцеклітині по маткових трубах, а токсичні речовини, що виробляються тютюновим димом, перешкоджають виробленню необхідних гормонів.
Вчені встановили, що у пари, яка курить, хлопчики народжуються майже у два рази рідше, ніж дівчатка, так як зародок з Y-хромосомою часто гине вже на ранніх термінах вагітності.
Але навіть коли вагітність наступила, у майбутньої мами, яка палить, набагато менше шансів виносити і народити здорову дитину. Плід може просто загинути від кисневого голодування, оскільки нікотин звужує судини і не дає еритроцитам вільно доставляти кисень до плаценти. Ця причина викиднів в два рази частіше трапляється у жінок, що палять, ніж у некурящих.
Ще одна причина невиношування плоду курцями — відшарування плаценти. Часто у жінок, що палять, плацента утворюється не на звичному місці — бічний стінці матки, а над її шийкою. Така патологія призводить до важких пологів з великими крововтратами і ризику загибелі малюка.
Про шкоду куріння говорять багато і скрізь, але чомусь ніякі страшні цифри статистики не змушують жінок, що палять відмовитися від сигарети, вони так само продовжують труїти токсинами себе… і своїх дітей.
P.S. Медики довели, що нікотин істотно знижує вироблення основного жіночого гормону — естрогену. А це послаблює функції жіночого мозку, тобто від куріння в жінок знижується інтелект…