В епоху поголовної комп’ютеризації, яка посадила за монітори майже все населення Землі, така «ганебна» хвороба як геморой стала цілком звичним явищем. Лікарі стверджують, що з’являється вона більш ніж у половини людей, а майже половина скарг на роботу кишечника викликана саме гемороєм.
Дістати геморой може кожен, але найбільш високі ризики у тих, хто:
– страждає ожирінням і запорами,
– любить шкідливу їжу (смажене, копчене, гостре, солоне),
– любить алкоголь,
– схильний до запальних захворювань,
– займається важкою фізичною працею або спортом,
– веде сидячий і малорухливий спосіб життя, особливо працюючи за комп’ютером.
Саме такі люди є найчастішими пацієнтами лікаря-проктолога.
Виявити геморой цілком не складно. Ви можете помітити домішки крові в калових масах. Це привід негайного звернення до лікаря, навіть якщо виявиться, що це не геморой. Свербіж або печіння в задньому проході, постійне відчуття тяжкості, біль при сидінні, біль при дефекації теж свідчать про наявність геморою. Необхідно негайно звернутися до фахівця, і він призначить оптимальне лікування.
Діагностика геморою, чесно треба сказати, може здатися неприємною і відразливою процедурою, але тільки так медицина може побачити, в чому проблема вашого організму.
Існують мінімальні рекомендації, як уникнути геморою або знизити больові відчуття при його появі:
– займіться лікуванням кишечника,
– правильне харчування,
– виключіть спиртне,
– обмежте прийом гострої їжі,
– дотримуйтесь гігієни,
– займайтеся гімнастикою або йогою.
Важливо розуміти, що сам по собі геморой не пройде, тому лікування обов’язкове. Проте найчастіше пацієнти соромляться йти з цією проблемою до лікаря і займаються самолікуванням, чим завдають собі ще більшої шкоди. Справа в тому, що геморой має загальні симптоми з багатьма більш серйозними захворюваннями товстої кишки, з чим жартувати не можна. Тільки лікар може правильно поставити діагноз і призначити необхідне лікування.
Геморой відноситься до старих захворювань людства, а тому методів лікування придумано досить багато. Вони діляться на терапевтичні та хірургічні. Другий метод використовується в тому випадку, якщо терапевтичний не дав ніяких результатів і необхідно видалити гемороїдальні вузли. У разі терапевтичного методу також слід розуміти, що немає жодного засобу, який за один-два рази позбавить вас від проблеми. Необхідно системне лікування, доведене до кінця.
Боязнь пацієнтів звертатися до лікаря з подібними проблемами зробили популярними народні методи. Багато з них дійсно досить ефективні, але допоможуть лише в комплексі з призначеними фахівцем препаратами. До того ж, якщо виявиться, що це зовсім не геморой, то толку від народних засобів не буде.
Сучасна медицина досягла такого рівня розвитку, що зможе легко допомогти вам в ситуації проблеми з гемороєм. Ваше завдання – подати вчасно сигнал лікарю!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.