Ціна за нічний спокій

Пошук ефективних і безпечних снодійних засобів ведеться з незапам’ятних часів. Але поки так і не вдалося створити «пилюлі сну» без згубних наслідків їх прийняття для організму. До того ж регулярне вживання снодійних препаратів збільшує ризик передчасної смерті на третину.

Безсоння.

Це слово вселяє страх у людей, що мають серйозні проблеми зі сном. Її відносять до одного з проявів розладів нервової системи. Безсоння негативно впливає на загальний стан організму, гальмує процес одужання при захворюваннях внутрішніх органів, веде до розвитку стану постійного стресу, викликає швидку стомлюваність, підвищену дратівливість, психічну неврівноваженість і знижує психічну активність, працездатність, а також негативно позначається на спілкуванні людини в колективі. Вона є одним з факторів ризику розвитку гіпертонічної або ішемічної хвороби, гіпертонічного кризу, приступу стенокардії. І перелік цей далеко не повний.

Здоровий сон це фізіологічний стан організму і він життєво необхідний людині.

Під час сну відновлюються сили, прискорюються процеси росту і нормалізація обміну речовин. Між зростанням і сном дитини також існує взаємозв’язок. Уві сні відбувається вивільнення гормону росту і чим краще і довше дитина спить, тим краще росте. У той же час одна безсонна ніч знижує працездатність мозку на дев’ять відсотків. Позбавлення сну більш ніж на троє діб призводить до розладу функції серцево-судинної, нервової, сечовидільної систем, органів травлення, обміну речовин, а також до розвитку дегенеративних змін у структурі нервових клітин.

Тому люди так важко переносять розлади сну і в більшості випадків біжать в аптеку за снодійними препаратами. Десятки тисяч людей беруть їх регулярно протягом місяця і більше, найчастіше піддаючи великому ризику своє здоров’я. Тільки на перший погляд здається, що випита заради сну таблетка дріб’язкова ціна за нічний спокій. У той же час дослідження вчених підтверджують небезпеку для здоров’я довготривалого користування снодійних препаратів.

Регулярне вживання снодійних препаратів збільшує ризик передчасної смерті на третину. Такий висновок зробили вчені з Університету Лаваля (Квебек, Канада). «Ці ліки не є якими-небудь вітамінами або цукерками, і вони далеко не безпечні для здоров’я. Ми проаналізували спостереження, які велися протягом 12 років за 12 000 жителів Канади. За інших рівних факторах рівень передчасної смертності у тих, хто регулярно брав снодійні таблетки, був істотно вище — на 36%», — повідомив автор дослідження доктор Женев’єв Белльвіль.

При проведенні досліджень бралися до уваги різні чинники, що впливають на тривалість життя: хронічні хвороби, вживання алкоголю, куріння соціальне становище. Вперше враховувалося вплив депресії. Вчені аналізували вплив різних снодійних препаратів — від антигістамінів до сильнодіючих, таких як валіум. Вчені також зіткнулися з тим, що у пацієнтів набагато частіше розвивалися різні типи хвороб — від паразитів до раку. Пояснення лежить в самій природі снодійних. Ці препарати заспокоюють і уповільнюють різні реакції в організмі, а це в свою чергу робить його вразливим перед численними хворобами. Є припущення, що вони пригнічують респіраторну систему, впливаючи на діяльність мозку, збільшують ризик суїцидів.