Автомобільні пробки, черги, дрібні неприємності викликають у нас роздратування щодня. Проте професор Сьюзан Чарльз попереджає, що треба вміти контролювати свої емоції, інакше регулярні нервові розлади позначаться навіть через 10 років.
Вченими Ліверпульського і Манчестерського університетів визначений прямий зв’язок розвитку психічного розладу з численними повсякденними клопотами, конфліктами і стресами. Вони встановили, що навіть незначні переживання і роздратування, викликані дрібницями, шкідливі для нашого здоров’я так само як поганий раціон або малорухливий спосіб життя.
У ході досліджень вчені встановили, що конфлікти з партнером, неприємності на роботі, пробки на дорозі провокували тривожність і роздратування навіть через десятиліття. Такі висновки були зроблені на основі даних людей 24–75 років.
З урахуванням цього, вчені настійно рекомендують навчитися керувати своїми емоціями. Практика показує, що люди звертають увагу на свій психічний стан, коли роздратування вже досягло крайньої точки.
За спостереженнями вчених до групи ризику найчастіше потрапляють менеджери середньої ланки. Найнебезпечнішим місцем для них є робота. Такі працівники змушені витримувати пресинг з боку керівництва і одночасно контролювати підлеглих. При цьому дослідники спостерігали подібну закономірність навіть у мавп.
Вчені-психологи встановили, що особливо небезпечні в якості подразників часті сварки між батьками, оскільки здатні спровокувати виникнення проблем і складнощів в інтелектуальному і ментальному розвитку дитини.