З раннього віку дорослі привчають дітей до солодощів, заохочуючи за хорошу поведінку або виконане завдання, або просто хочуть зробити приємність дитині. Але часто таке задоволення стає регулярним, перетворюючи дитину не просто в ласуна, але виробляючи у неї залежність від солодкого.
У той же час придушити спокусу поїсти солоденького зовсім не просто. Магазини дражнять дітей достатком ласощів, і все таке гарне, яскраве і смачне! Як пояснити дитині, що хвилинне «солодке» задоволення тяжким вантажем лягає на здоров’я !?
Помічено, що діти-ласуни більше хворіють, у них більш слабкий імунітет. Сонливість, постійна втома, спрага – постійні супутники ласунів. Причому батьків такий стан дитини може ввести в оману, вони можуть подумати, що це вірусна інфекція або застуда і починають лікування в домашніх умовах. Дитина начебто йде на поправку, .але втома долає її все частіше, а потім раптово виявляється діабет. Дорослі ж дивуються: звідки з’явилася хвороба, адже дитина була здорова!
Батьки, бабусі й дідусі повинні міцно засвоїти, що цукор і всі солодощі у великих кількостях дуже шкідливі для здоров’я. Краще привчайте дітей до фруктів і овочів, ніж до цукерок і шоколадкок.
Напевно, кожен з нас помічав, що коли нам стає сумно, хочеться з’їсти шоколадку або морозиво. Дивно, але це дійсно підвищує настрій – починає діяти гормон щастя ендорфін. До речі, гормон щастя здатні активувати з таким же успіхом апельсин і банан – і смачно, і користі більше.
Але цукровий діабет загрожує тим, у кого цукор починає накопичуватися в печінці. Достаток солодощів перетворюється на справжню залежність від інсуліну.
Головне, про що повинен пам’ятати кожен – здоров’я понад усе. А якщо хочеться солодкого – купіть курагу, родзинки, фініки, пробуйте різні рецепти фруктових салатів. І привчайте до такого харчування дітей, чим обов’язково збережете їх здоров’я.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.