Чим загрожує самотність?

Вчені, медики і психологи, вже давно встановили зв’язок між здоров’ям і психологічним станом людини. Останнім часом все частіше вони говорять про шкоду самотності для нашого організму. Мається на увазі негативний вплив емоційного ефекту, який породжує самотність.

Згідно з останніми дослідженнями, небезпечна не сама самотність, а безпосередня соціальна ізоляція людини. Особливо турбує вчених той факт, що з роками кількість самотніх людей у ​​світі зростає. Так, за останні 30 років їх кількість збільшилася вдвічі.

У 2004–2005 роках було проведено дослідження, яке базується на результатах опитування серед 650 чоловіків і жінок старше 52 років. Протягом семи років, до березня 2012 року, фахівці відстежували причини смерті учасників довгострокового дослідження, моделюючи розвиток подій і використовуючи статистичний метод регресії Кокса для аналізу виживаності. Результати виявилися приголомшливими: соціальна ізоляція, на відміну від самої самотності, корелювала з високою смертністю, при цьому для затворників ризик померти ріс на 26% незалежно від статі, професії або добробуту.

Вивчити проблему самотніх людей взялися фінські вчені. Вони з’ясували, що такий стан людини становить серйозну загрозу для психічного здоров’я людини, причому навіть працездатного віку. Протягом 7,5 років учені порівнювали умови життя учасників дослідження, фактори ризику для здоров’я (зловживання алкоголем, курінням, низька фізична активність), соціально-демографічні та психологічні фактори ризику.

У підсумку вони підрахували, що у людей, що живуть на самоті, на 80% більше ймовірність виникнення депресій, причому незалежно від їх статі.

Головною причиною розвитку депресії у самотніх людей вчені назвали алкоголь для чоловіків і відсутність освіти і низький дохід у жінок.

Сумні висновки своїх досліджень опублікували вчені з Чикаго. Вони довели, що самотність збільшує не тільки ризик психічних розладів, але і фізичних недуг. Особливо небезпечна самотність для здоров’я жінок, так як призводить до ризику розвитку раку грудей.

Як виявилося, самотні жінки частіше перебувають у стресовому стані, а це призводить до гормональних порушень. Перш за все, це впливає на роботу генів, що регулюють утворення клітин. Проте вченим наразі не вдалося з’ясувати, чому так відбувається. При цьому попередні дослідження показали, що соціальна активність і велика кількість друзів збільшує шанс жінок з раком грудей на одужання.

Такі вражаючі результати наукових досліджень повинні стати сигналом для суспільства, третя частина якого страждає від самотності.