Чим загрожує читання на ніч?

Вчені своїми відкриттями і дослідженнями ще одне задоволення оголосили шкідливим, а саме – читання перед сном. Але ж почитати захоплюючу книгу – одне з улюблених задоволень у багатьох.

Американські дослідники вирішили перевірити таке популярне сьогодні читання електронних книг на ніч на якість сну людини. В результаті вони заявили, що синє світло, що випромінюється екраном гаджета, сприяє порушенню сну.

Учасниками експерименту були всього 12 чоловік. Протягом декількох годин перед сном випробовувані читали книги: або паперові, або електронні. Автори дослідження помітили, що синє світло, яке виходло від гаджетів, порушувало циркадні ритми організму і знижувало вироблення мелатоніну – гормону, що регулює сон.

Результати експерименту

В результаті, люди, що читали електронні книги, ввечері не відчували бажання спати, зазнавали труднощів із засипанням і проводили менше часу у фазі швидкого сну.

Висновок учених полягає в наступному: придушення вироблення мелатоніну під впливом синього світла від електронних носіїв загрожує не тільки порушенням сну, але і підвищенням ризику раку простати у чоловіків, молочних залоз у жінок, онкології кишечника.

Деякі фахівці пояснюють, що вироблення мелатоніну залежить не стільки від зовнішніх чинників, наприклад, таких як гаджети, скільки від режиму людини. Адже гормон сну виробляється тільки в темряві, а його максимальна концентрація досягається з півночі до п’ятої години ранку. При цьому винне не тільки синє світло, але будь-яке інше світло в темний час доби. А тому однаково шкідливо як книгу до півночі читати, так і переглядати телепередачі або фільми, сидіти за комп’ютером або просто засидітися за чаєм в освітленій кухні.

Ідеально лягати спати до півночі (ще сьогодні, а не завтра) і вставати в проміжку від семи до восьми ранку.

При цьому читання з електронних носіїв таїть в собі інші небезпеки для здоров’я, наприклад, такі як надмірна сухість і напруга очей. А найсучасніші гаджети мають режим настройки, який допоможе підібрати максимально оптимальне для вас світло, розмір шрифту і т. п. А взагалі читання на ніч – дуже корисна штука, так як допомагає розслабитися і перемкнути увагу з насущних проблем.

Так що, міцних вам снів і цікавих книг!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.