Чим загрожує чоловікам безтурботне ставлення до здоров’я?

Згідно з проведеним нещодавно соцопитуванням, дві третини чоловіків звертається до лікаря в крайньому випадку.
Результати опитувань
Опитування проводилося в рамках Місячника інформованості про рак передміхурової залози, в результаті якого виявилося, що більшість чоловіків не приділяють належної уваги своєму здоров’ю.
Для чоловіків властиво більше піклуватися про стан свого автомобіля, ніж про свій власний, вони з небажанням відвідують кабінет лікаря, але з роками таке недбале ставлення до власного здоров’я може вилитися вельми неприємними наслідками.
Початок старіння
З фізіологічної точки зору старіння організму починається вже в 20 років. У людини сповільнюється обмін речовин, запускаються механізми, що відповідають за утилізацію клітин, які з часом приходять в непридатність, а от утворення нових клітин зменшується. Сповільнюється робота ендокринних залоз, зокрема у чоловіків знижується синтез гормону тестостерону. Разом з цим починає зменшуватися щільність кісток, стає менш пружною шкіра.
З віком в організмі можуть зароджуватися хвороби, які проходять безсимптомно. Особливо часто такі патологічні стани зачіпають чоловічий організм. Найбільшу небезпеку становлять серцево-судинні захворювання, які займають перше місце серед причин смертності на землі, причому навіть серед молодих людей.
Дані статистики
Згідно зі статистикою, інфаркт міокарда у чоловіків зустрічається в 4 рази частіше, ніж у жінок. Жіночий організм у великій мірі захищений статевим гормоном естрогеном, який перешкоджає утворенню холестеринових бляшок на стінках судин.
Слабка симптоматика відзначається і у онкології. У чоловіків найчастіше зустрічається рак яєчок і рак простати. До речі, під час опитування з’ясувалося, що багато чоловіків не знали, що рак простати може протікати без симптомів. А від цієї хвороби щороку помирає 10 000 чоловіків.
Але навіть тоді, коли проблеми передміхурової залози дають про себе знати, деякі чоловіки вперто відкладають похід до лікаря. Багато в чому винен «чоловічий характер» — «не розпускати соплі при найменших дрібницях» або «саме пройде». Тим часом лікарі закликають чоловіків більше дізнатися про цю хворобу або отримати консультацію лікаря.
Симптоми даного захворювання наступні:
- слабке сечовипускання,
- частіші позиви до сечовипускання, особливо вночі,
- відчуття неповного випорожнення сечового міхура після сечовипускання,
- утруднений початок сечовипускання,
- нетримання сечі.
Діагностика
Проте добре відомо, що виявлення хвороби на ранній стадії дозволяє повністю вилікувати пацієнта без серйозних наслідків.
Починаючи з 30 років, чоловікові, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, рекомендується регулярно проходити ряд обстежень: здавати аналіз крові (на холестерин, на цукор, на ВІЛ-інфекцію , вимірювати артеріальний тиск, проходити ЕКГ у спокої і з навантаженням, флюорографію легенів, проходити УЗД щитовидної залози, простати, черевної порожнини та нирок.
Комедійний актор Девід Шнайдер дав точну характеристику чоловічої поведінки щодо здоров’я: «Ми скаржимося на різні дрібні болячки, але коли справа доходить до дійсно серйозних хвороб, ховаємо голову в пісок. Така поведінка зовсім не корисна для нашого здоров’я».
В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.
-Без попереднього запису
-Прийом аналізів з 08:00-12:00
м.Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14А.