Чим є для вас кохання?

Більшість людей так влаштовані, що потребують душевного тепла іншої людини. Тому майже кожен із нас вірить в існування спорідненої душі, ідеальної другої половинки. Водночас наші уявлення про любов роблять величезний вплив на взаємини.

При всіх наших романтичних поривах знайти свою половинку, психологи попереджають, що такі переконання не йдуть на користь відносинам.

Недавно психологи Спайк Лі і Норберт Шварц провели дослідження двох основних типів уявлення людини про кохання:

– «ідеальна пара» – люди впевнені, що існує дві людини, створені одна для одної, і сама доля зробить все, щоб вони були разом;

– «подорож» – прихильники такого сприйняття любові вважають, що двоє на шляху довгої і важкої подорожі, повної перешкод і випробувань, долаючи їх разом, «знаходять» одне одного.

Дослідження

У дослідженні взяли участь пари, що складалися в тривалих відносинах. Їм було запропоновано згадати і поміркувати про спільні злети й падіння. При цьому деякі учасники спочатку були схильні до ідеї «ідеальної пари», а інші – до «подорожі».

При згадці про минулі конфлікти, прихильники «ідеальної пари» набагато частіше відгукувалися про свої взаємини менш задовільно, ніж ті, для кому спільне життя здається подорожжю. Однак і ті, й інші приблизно однаково відгукувалися про щасливі моменти життя.

Таким чином, дане дослідження підтвердило первісну гіпотезу про те, що люди, переконані в концепції ідеального союзу і споріднених душ, відчувають більше проблем у відносинах, ніж ті, хто вважає себе партнерами по важкому життєвому шляху.

Вся проблема в тому, що «ідеалісти» насилу сприймають необхідність врегулювати виникаючі конфлікти. Водночас прихильники «подорожі» вважають проблеми і сварки невід’ємною її частиною. Звичайно, вони мало відчувають захоплення від минулих конфліктів, але й розчарування відчувають менше.

Розмірковуючи над питанням різного розуміння любові та впливу її на відносини, автори дослідження рекомендують час від часу згадувати клятву, що промовляється при укладенні шлюбу:

«Я беру тебе за свою (дружину/ чоловіка), щоб з цього дня бути разом, в багатстві і бідності, у хворобі й здоров’ї, обіцяю любити і плекати тебе, поки смерть не розлучить нас».

Таке міркування допоможе усвідомити, що любов – це не кінцева мета, а сам Шлях.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.