Залізо – важливий складовий елемент нашого організму. Але як воно потрапляє в наш організм, яка його норма і які наслідки дефіциту заліза, знають не всі.
Залізо бере активну участь в процесі метаболізму, також сприяє утворенню еритроцитів, що переносять кисень до всіх клітин і органів по крові. Залізо – основний учасник утворення гемоглобіну.
Найчастіше, зміст і вживання заліза в їжу з різними продуктами харчування залежить від віку організму. Так, дітям та людям похилого віку для підтримки нормального самопочуття і тонусу необхідний вміст заліза в великих кількостях.
Підвищені дози заліза потребують і ті, хто веде активний спосіб життя, займається спортом або іншими фізичними навантаженнями, так як разом з потом з організму виводяться як шкідливі токсичні речовини, так і корисні, обов’язкові для нормального функціонування організму.
Головна причина дефіциту заліза – неправильний раціон харчування. Особливо небезпечно це для тих, хто дотримується вегетаріанської їжі. Звичайно, в овочах і фруктах також міститься залізо, але не в такій кількості, щоб заповнити його в організмі. Крім того, фахівці говорять, що в рослинній їжі залізо міститься трохи не в тій формі, яка легко засвоюється організмом. Тому продукти тваринного походження необхідні людині для підтримки здоров’я.
При нестачі заліза організм не насичений киснем, людина відчуває втому, головні болі, можливі запаморочення, сухість і блідість шкіри, утруднене дихання, хрипи і кашель із задишкою.
Якщо дефіцит заліза не заповнити, у людини почнуться проблеми з серцево-судинною системою, диханням, з роботою головного мозку, якому необхідна достатня кількість кисню.
Заповнити дефіцит заліза в організмі можна за допомогою продуктів харчування. Але якщо цього мало, в аптеці можна придбати спеціальні залізовмісні препарати. При цьому варто розуміти, що передозування заліза також небажане для організму.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.