Чим небезпечні «здорові» сніданки?

У гонитві за здоровим і раціональним харчуванням ми прагнемо збагатити наш раціон найкориснішими продуктами, віддаючи перевагу менш калорійним і більш натульним. Однак фахівці, проаналізувавши продукти, з яких часто складається сніданок сучасної людини, що стежить за своєю формою, зробили висновок, що більшість з них не так корисні, як нам обіцяє реклама і навіть дієтологи.

Сухі сніданки

Уже звичні нам каші і пластівці швидкого приготування – найгірше, що можна собі дозволити на дієті. Вони насичені цукрами і рафінованими вуглеводами, які ефективно «допомагають» набирати вагу прямо з ранку. Почати день з такої їжі – забезпечити різке зростання рівня цукру і рівня інсуліну в крові. Вже через кілька годин вони стрімко знизяться, що викличе нестерпне бажання перекусити.

Мед

Мед вважається більш здоровим замінником цукру. Але на ділі він виявляється гірше цукру в плані дієтичності, саме тому, що здається безпечним. У 100 г цього натурального продукту міститься 320 калорій, в той час як в цукрі не набагато більше – 380. Але цукор ви не станете їсти просто так, а з медом вприкуску можна випити не одну чашку чаю. До того ж мед прекрасно відкладається в жир, особливо, якщо їсти його ближче до вечора.

Мюслі

Мюслі – дійсно здоровий і дієтичний продукт, але тільки, якщо зроблений з натуральних компонентів. Однак при масовому виробництві склад мюслів невпізнанно змінюється.

Цільнозерновий хліб

Популярність цільнозернового хліба заснована на маркетингових прийомах. Насправді будь-який хліб, навіть житній, шкідливий для дієти. При приготуванні хліба зерна все одно перетворюються в борошно тонкого помелу, яке також легко перетравлюється і відкладається в жир, як і інші вуглеводи. Глікемічний індекс у цільнозернового хліба такий же, як у звичайного. Хоча він дійсно містить більше клітковини і вітамінів.

Знежирений йогурт

Йогурт – це дійсно здорова їжа, але не знежирений. Коли з продукту видаляється весь жир, він стає огидним на смак, ось виробники і додають туди різні підсилювачі смаку. Так знежирений йогурт стає перенасиченим цукрами, фруктозою, кукурудзяним сиропом, штучними підсолоджувачами. Тому жир набагато менш небезпечний для нас, ніж всі ці хімікати.

Салати

Незважаючи на те, що овочі незамінні при дієті, їсти їх просто так нудно. Але будь-який набір корисних овочів за допомогою заправки перетворюється в калорійну бомбу і відразу втрачає статус дієтичного. Хоча є вихід – робити дієтичні заправки самому, таким чином уникаючи консервантів, підсолоджувачів і підсилювачів смаку від виробника.

Фруктові соки

Якщо сік куплений в магазині, то дієтичним його вже не назвеш. Найчастіше, це солодка вода з смаковими добавками і барвниками. Але навіть якщо сік 100% фруктовий, пити його занадто часто не рекомендується, якщо очікуєте дієтичного ефекту. Справа в тому, що з витяганням з фруктів соку губляться найкорисніші речовини. Волокна цільних фруктів уповільнюють вивільнення цукрів, а в соку цьому нічого не перешкоджає.

Органічні продукти

Якщо це цілі і необроблені овочі і фрукти, то з ними все в порядку. Але якщо слово «органічно» ви виявили на упаковці з котлетами, сухариками або батончиками, то це повна маячня. До того ж, в них буде дуже багато цукрів.

Безглютеновая випічка

Останнім часом їжа з низьким вмістом глютену стає все більш популярною. Величезна частина людей намагається обмежити кількість клейковини в раціоні. Виробники, користуючись новою тенденцією, раді використовувати напис «без глютену» на своїх упаковках. Але різна хімія, яка компенсує відсутність глютену, робить їжу ще більш шкідливою.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.