Чим небезпечне хропіння?

Хропіння – неприємне явище, яке дратує не тільки оточуючих, але і може завдати шкоди самому хроплячому. Більш того, ймовірність померти від зупинки дихання уві сні від хропіння підвищується в два рази.

Медичне дослідження

Медичне дослідження в області сну показало, що практично всі люди, які хропуть, страждають тими чи іншими порушеннями дихальної системи. Причому вчені встановили, що проблема хропіння стає все більш актуальною для різних вікових груп, але найбільш схильні до ризику люди до 40 років.

Апное сну (зупинка дихання уві сні) найчастіше викликається закриттям верхніх дихальних шляхів. Хропіння вже є сигналом організму до того, що таке закриття вже частково відбувається. Медики кажуть, що ще більш небезпечним фактом є те, що хропіння штучно уповільнює темп дихання, тому під час тривалого сну людина може відчувати проблеми з нестачею кисню в клітинах крові. Тобто, хроплячим людям загрожує не тільки ризик задихнутися уві сні, але і підвищений артеріальний тиск, інсульт або серцева недостатність.

Експерти стверджують, що хропіння несе реальну загрозу всім людям, незалежно від віку, статі, наявності будь-яких захворювань. У той же час для жінок цей ризик нижче – 25% (у віці старше 40 років), і тільки 3% страждають порушеннями функцій верхніх дихальних шляхів у важкій формі. Що стосується чоловіків, то майже половина з них страждають від хропіння, 15,7% – в помірній формі, 8,2% – у важкій.

Ще одне дослідження показало, що від хропіння страждають і партнери хроплячих. За різними оцінками, в середньому 3,5 мільйона людей регулярно прокидаються уві сні через храп партнера.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.