Чим корисний буряк?

Раціон для здорового харчування важко уявити без червоного буряка. Цей звичний для нас овоч є по-справжньому цілющим продуктом. Особливо актуальним він стає в зимовий період, коли організм необхідно компенсувати витрачену енергію.

Червоний колір буряку надає бетаїн, що міститься в ньому. Він знижує рівень токсичної амінокислоти (гомоцистеїну), що викликає захворювання серцево-судинної системи. Примітно, що свої корисні властивості буряк зберігає як у сирому, так і у вареному вигляді, а при зберіганні всі цінні властивості зберігаються протягом тривалого часу.

Народна медицина

Народна медицина має широкий спектр застосування буряків. Наявність в коренеплодах різних вітамінів (групи В, РР тощо), бетаїну, мінеральних речовин, біофлавоноідів наділяють буряк корисними властивостями, забезпечуючи йому загальнозміцнюючу дію, а також він поліпшує травлення і обмін речовин.

Буряк є хорошим джерелом вітаміну С, міді і фосфору. З її допомогою можна очистити організм від токсинів. Прийом в їжу буряка запобігає появі або зростанню злоякісних пухлин.

Також червоний буряк багатий залізом, за цим показником він знаходиться на другому місці після часнику. Це надає йому кровотворні властивості. Його часто рекомендують при різного ступеня анемії і стані, пов’язаним із зниженою міцністю стінок кровоносних судин. За змістом йоду тільки морська капуста випереджає його. Збагачуючи організм самими різними корисними речовинами, червоний буряк корисний всім, крім того, він має антиоксидантну властивість. Жінкам буряк допомагає легше переносити критичні дні, а у чоловіків стимулює як м’язову, так і статеву активність, дітям корисний для лікування алергічних реакцій.

Користь

Сік червоного буряка допомагає в лікуванні хвороб щитовидної залози, також він допомагає відновити мікрофлору кишечника, перешкоджає утворенню тромбів і підвищує імунітет. На жаль, п’ють буряковий сік досить рідко через його несмачність. Проте його можна перемішувати з іншими соками для додання смаку.

Дуже корисний буряк у вареному вигляді. Він має послаблюючий і сечогінний ефект і виводить з організму всі солі важких металів. При хронічних запорах, хворобах печінки, при порушенні травлення також потрібно вживати відварний буряк перед прийомом їжі по 100–150 грамів на день. Буряк варити краще в мундирі і під кришкою, опускаючи овоч у киплячу воду.

Увага! Свіжий буряк треба з обережністю вживати гіпотонікам, тому що вхідні в нього речовини знижують кров’яний тиск. Не варто пити буряковий сік і при сечокам’яній хворобі, так як в ньому міститься щавлева кислота у великій кількості, яка утворює погано розчинні речовини в організмі.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.