У наш час автоматизації життєдіяльності ручна праця стала витіснятися не тільки з виробництва та побуту, але навіть зі шкільних програм. Фахівці відзначають, що в школах значно скоротилися уроки праці, де діти працюють з деревом, металом, в’яжуть і шиють руками. Більшість дітей сьогодні вважають за краще проводити свій час за гаджетами: комп’ютерами, смартфонами, планшетами та ін. Як результат, пізнавальна функція мозку у дітей сильно страждає від нестачі роботи руками.
Фахівці стверджують, що робота руками дозволяє дітям придбати більшу частину пізнавальних навичок. Так дитина отримує поняття про матеріали і процеси, їх пристрій і функціонування.
У дослідженні взяли участь 11-річні діти, у яких вже був певний дефіцит знань в цій області. Було відзначено зниження у них здібностей до концептуалізації та схематизації конкретних поставлених завдань.
Найбільш очевидна користь ручної роботи для дітей – розвиток дрібної моторики. Як відомо, на кінчиках пальців знаходиться велика кількість нервових закінчень, тісно пов’язаних з центральною нервовою системою і головним мозком. Тому будь-яка скрупульозна робота руками викликає мозкову активність навіть просто з фізіологічної точки зору. Вчені відзначають, що робота пальцями і руками удосконалює дитячу мова і розвиває мислення.
Тому, якщо вам здається, що в школі недостатньо приділяють уваги ручної праці дитини, залучайте її до таких занять як вирізання по дереву, випалювання, в’язання, вишивка, малювання та ін., дома
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.