Чим і як харчуватися в офісі?

Наше здоров’я багато в чому залежить від правильного і регулярного харчування. Але якщо сніданок і вечеря більш-менш у працюючих людей налагоджені, то з обідом часто виникають проблеми. Дійсно, важко собі уявити, як в офісі можна щось приготувати, та й посидіти спокійно за столом не завжди вдається.

Є два варіанти вирішити проблему обіду. Перший – харчуватися в офісній їдальні або відвідувати прилеглі кафе. Але які витрати щомісяця підуть на таке харчування? Та й меню закладів громадського харчування не завжди відповідає вимогам організму. Другий варіант – харчуватися рекламною продукцією типу «обідів з пакетів» – супи, картопля або локшина швидкого приготування. Але як довго протягне ваш організм, приймаючи постійну дозу барвників і штучних добавок? Не зайвим буде почитати склад інгредієнтів на упаковці!

Залишається найоптимальніший варіант – носити обіди з собою.

Не всі офіси мають зручні умовами для обідів, але все одно треба навчитися вживати корисну їжу, коли мова йде про ваше здоров’я.

Представляємо основні правила «офісного» харчування.

1. Обов’язковий сніданок

Сніданок вдома зарядить енергією і силою на цілий день, тому повинен бути ситним. Але якщо у вас проблема з цим, тобто, немає апетиту вранці, необхідно звернутися за консультацією до гастроентеролога, можливо, існує ймовірність захворювання шлунка.

2. Страви не повинні бути занадто ароматними

Це правило, швидше, має відношення до етикету. Адже обідаючи за робочим столом, запахи ваших страв відчують всі колеги, а комусь це може заважати.

3. Обід – обов’язкова умова навіть при вирішенні схуднути

Якщо пропустити обід, ви ризикуєте з’їсти вдвічі більше на вечерю. Крім того, без обіду ви ризикуєте придбати гастрит або інші шлункові захворювання. Обід повинен становити не менше 35% всього денного раціону.

4. Овочі і фрукти – основа робочого харчування

Разом з овочами і фруктами це повинно бути нежирне м’ясо або риба. Ідеальний варіант – шматочок вареного курячого філе або яловичини та салат. Білки з м’яса підвищать обмін речовин.

5. Горіхи і сухофрукти

Арахіс, мигдальні або волоські горіхи стануть ідеальним перекусом, коли ви відчули, що втомилися і ваші розумові здібності падають. Вміщені в горіхах вуглеводи додадуть енергії. Сухофрукти багаті кальцієм, калієм, магнієм і залізом, що в загальному покращить самопочуття і додасть сил.

6. Йогурти та кефіри

Кисломолочні продукти багаті кальцієм, якого багатьом не вистачає. Крім того, це гарантія того, що протягом дня ви не з’їсте багато шоколадних батончиків та крекерів.

7. Мармелад

Під час інтенсивної роботи мозку витрачається багато глюкози, а тому нам часто хочеться чогось солодкого. Замість цукерок і печива краще з’їсти пару скибочок фруктового мармеладу. У його склад входить желатин, корисний для м’язів, нігтів і шкіри, а також пектин, що сприяє виведенню токсинів і шлаків.

8. Кава та шоколад доречні

Якщо робота пов’язана з розумовою діяльністю, не варто зовсім відмовлятися від кави і шоколаду. Ці продукти допоможуть запобігти головному болю і зняти напругу. Головне – знати міру: всього невелика чашка натуральної кави з одним шматочком чорного шоколаду. Смачно, корисно і настрій підніме!

9. Харчуйтеся в один і той же час

Це потрібно для того, щоб організм, звикнувши до режиму харчування, виділяв сік для травлення. Тому завжди майте з собою корисний перекус – яблуко, банан або йогурт.

І не забувайте: «Війна війною, а обід – за розкладом»!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.