Чим хворіють 50-річні?

Досягти 50-річного віку – це подія. Можна поміркувати про прожите півстоліття, можна підвести підсумки, а можна перерахувати, скільки болячок придбано.

Отже, проблеми фізіології в 50 років здаються нормою в наші дні, хоча при правильному підході до здоров’я, їх легко можна уникнути. Чим же хворіють люди за 50?

Печінка

Так, у більшості людей похилого віку печінка не в найкращому стані. Звичайно, зберегти її здоровою при нашій екології, неправильному харчуванні, нездоровому способі життя вкрай важко. Але існує ще один фактор, який неодмінно впливає на печінку: наше ставлення до життя. Ще стародавні лікарі говорили: чим більше людина злиться і проявляє дратівливості, тим більше страждає печінка. Спробуйте підрахувати, скільки разів за п’ятдесят років вам доводилося злитися?

Серце

Серце також знаходиться в постійній напрузі. Ми всі знаємо, що таке інфаркт міокрада, але мало хто говорить про це і приділяє належну увагу своєму серцю, особливо це стосується чоловіків. До речі, часто причиною інфаркту виявляється атеросклероз, коли уражаються великі судини. У цьому випадку утворюються атеросклеротичні бляшки, які ускладнюють кровотік і порушують кровопостачання органів. Серед найпоширеніших серцево-судинних захворювань стенокардія, інфаркт, артеріальна гіпертонія, атеросклероз артерій головного мозку (інсульт, погіршення пам’яті, стомлюваність).

Подагра

З давніх часів ця хвороба вважалася «привілеєм» королів і аристократів. Сьогодні ж лікарі встановили її справжню причину – надлишок солей сечової кислоти в суглобах через малорухливий спосіб життя і підвищеного холестерину в крові посилена спадковою схильністю. До речі, статистика показує, що подагрою в більшій мірі хворіють чоловіки, а жінкам від неї дістається приблизно в 10 разів рідше.

Простатит

Чоловікам старше 45 років непросто сховатися від цієї неприємності. Крім того, запалення передміхурової залози має цілий букет прелюдій: простудні та інфекційні захворювання, стреси, нерегулярне інтимне життя, малорухливість, аденома простати.

Психопатології

На жаль, одними фізіологічними проблемами вік 50 років не обмежується. Хвороби нервової системи та псіхопатлогіческого характеру дають про себе знати: неврозоподібний синдром, депресії, деменція, хвороба Паркінсона, Альцгеймера та ін. Симптомами таких порушень є важкість у голові, шум у вухах, запаморочення, хитання при ходьбі, порушення пам’яті, безсоння, апатія, зниження розумової працездатності і т.п.

Познайомившись з цим ще далеко неповним списком хвороб, які загрожують нам після 50 років, багато хто може запанікувати. Однак не все так безнадійно. По-перше, більшість захворювань піддаються лікуванню, по-друге, все в наших руках – яку установку ми дамо нашому організму, ту він і буде виконувати. Якщо ж якісь симптоми вас турбують і викликають побоювання, краще відразу звертатися до фахівців. Так, тепер частіше треба проходити обстеження, робити УЗД, стежити за тиском, але такий контроль згодом допоможе уникнути серйозних проблем. І це варто того, адже попереду ще стільки подій!