У зимовий період, особливо під час підвищеної епідеміологічної ситуації, особливо актуальними стають продукти, що підвищують імунітет. Усім нам відомо, що для профілактики грипу потрібно збільшити споживання вітаміну С, а значить, стане в нагоді лимон та інші цитрусові, а також часник. Деякі починають посилено налягати на м’ясо, розраховуючи так зміцнити організм. Однак фахівці попереджають, що деякі продукти можуть заподіяти шкоду організму і перешкодити боротьбі з хворобами.
Отже, саме згубний вплив роблять продукти з підвищеним вмістом жирів, особливо насичених жирними кислотами. Якщо раніше вважалося, що такі продукти небезпечні для серцево-судинної системи, то тепер вони довели, що постраждати також може імунна система. Більшу частину насичених жирів ми отримуємо з м’яса, молока та інших продуктів тваринного походження.
Виходить, що рослинні жири менше сприяють підвищенню рівня холестерину, а тому корисніше тваринних. Але для імунної системи рослинні жири нічим не краще тваринних. Експерименти на добровольцях показали, що прийняття соєвої олії гальмувало роботу білих кров’яних клітин.
Підірвати імунний захист також можуть жирні кислоти, що містяться в риб’ячому жирі, зелених овочах, соєвих бобах, насінні льону, ріпаку і рослинних маслах.
Послабити імунну систему може стан стресу. Послабити вплив стресу можуть регулярні фізичні вправи. Також це сприяє виведенню побічних токсичних продуктів з легенів за допомогою дихання і з потом з пір у шкірі, а також з лімфатичної системи при скороченні м’язів.
Підвищити імунітет можна завдяки правильному харчуванню. Дослідження показали, що вегетаріанці мають більш сильну імунну систему, ніж «м’ясоїди». Білі клітини крові вегетаріанців виявилися в два рази стійкіше перед руйнівною здатністю ракових клітин, чим не вегетаріанські зразки.
Основою вегетаріанських дієт є вітаміни, низький вміст жиру, а отже знижений фактор впливу токсичних хімічних речовин та тваринних білків.
Насправді, всім нам добре відомі продукти, що підвищують іммунітет: овочі, фрукти, боби і зерна. Вони містять поживні та фітохімічні речовини, корисні для зміцнення імунної системи. Клітковина, що міститься в них, допомагає організму позбавитися від токсинів. Відмова від жиру поліпшить роботу білих клітин крові.
Загалом, харчуйтеся більше овочами, обмежте жири, будьте фізично активні, і грип вам не страшний!