Чим харчуватися мозку?

Якщо ви думаєте, що інтенсивність роботи мозку залежить тільки від інтелекту, то помиляєтеся. Хороша робота мозку — це також здорові емоції і хороше самопочуття в цілому.

Мозок є не тільки аналізатором інформації, що приходить ззовні, він також контролює внутрішній стан людини. Біль, втома, радість і задоволення — все це передається саме через мозок. Також здорова пам’ять і міцний сон безпосередньо пов’язані з мозком.

Щоб розвивати мозок, йому, безумовно, необхідні інтелектуальні навантаження. Але також важлива для нього і їжа, яка дає мозку енергію і силу для діяльності. Мозок складається з безлічі самих різних клітин, яким потрібно різноманітне харчування. Якщо ж організм відчуває дефіцит поживних речовин, то це може викликати передчасне старіння клітин і гальмування імпульсів. які надходять у мозок.

При цьому треба розуміти, що їжа для мозку — це не якась особлива їжа, а цілком звична нам. Просто треба відокремлювати корисну їжу від шкідливої​​.

Білок

Білкова їжа є необхідним для живлення мозку. Потрапляючи в організм, білок розпадається на амінокислоти, які дуже важливі для передачі нервових імпульсів через нейротрансміттери. З їх допомогою клітини мозку взаємодіють між собою і передають всім внутрішнім органам сигнали. Таким чином, білок повинен щодня входити в наш раціон.

Але помиляється той, хто думає, що білкова їжа — це тільки м’ясо. Білок — це і зернові, і боби, і горіхи, і насіння, і листовий салат, а також овочі та фрукти.

На дефіцит білка в організмі вказує підвищена стомлюваність, складність сконцентруватися, зниження розумової та фізичної активності.

Вуглеводи

Але білок не може повноцінно засвоїтися без вуглеводів. Як відомо, вуглеводи беруть участь у процесі вироблення інсуліну, необхідного для обміну речовин. Інсулін в мозку здатний збільшити швидкість передачі імпульсів в клітинах. Але при надлишку інсуліну в організмі може небезпечно збільшитися рівень інсуліну в крові, що може спровокувати цукровий діабет, а також хронічну втому, апатію і сонливість.

Дієтологи кажуть, що особливо корисними є повільні вуглеводи, які містяться в рослинних продуктах і крупах. Їх вуглеводи повільніше засвоюються, і цукор повільно надходить у кров.

Жири

Жири дуже потрібні мозку, адже він сам в основному складається з жирової тканини. Але не вся жирна їжа корисна. Найціннішими жирами для мозку є Омега-3 , Омега-6 жирні кислоти, які містяться в жирних сортах риби, насінні і горіхах, рослинних маслах. При цьому важливо врахувати, що рослинні масла корисні в салатах, але не при смаженні. Крім того, в рибі міститься корисний для мозку фосфор.

Антиоксиданти

Антиоксиданти допоможуть мозку боротися з вільними радикалами, захищаючи клітини від надлишкових окислювальний реакцій. Вже всім відомо, що вільні радикали є винуватцями передчасного старіння організму, в сприйнятливості організму до стресів і депресій. Джерелом антиоксидантом є овочі і фрукти.

Необхідними для мозку є вітаміни і мінеральні речовини. Але найціннішими є вітаміни групи В, джерелом яких є зелені овочі та фрукти.

З усього сказаного можна зробити висновок, що для нормальної роботи мозку важливі найрізноманітніші речовини, тому варто стежити за тим, щоб ваш раціон включав в себе самі різні продукти виключаючи шкідливі.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.